Apple pomáhá Číně s cenzurou

0

Business je business a ve spolupráci s Čínou raději mnozí ohnou hřbet, než aby přišli o příjmy z tohoto obrovského trhu. Zatímco nám v západním světě technologické špičky káží o toleranci, pravidlech komunity a boji s nenávistí, v zemi Velkého bratra – Číně, se ochotně podílejí na cenzuře kritiků tohoto režimu.

Podle zprávy Hong Kong Free Press zde společnost Apple ze služby Apple Music odstranila některé písně, které zmiňují 30 let starý masakr na náměstí Tiananmen. Tehdy bylo během protestů zabito nebo zraněno několik tisíc lidí.

A protože čínští bossové poručili, společnost Apple například tento týden odstranila píseň od interpreta Jacky Cheunga, která masakr přímo zmiňuje.

“Mládež je rozzlobená, nebesa a země pláčou. Jak se z naší země stalo moře krve? Jak se z cesty domů stala cesta bez návratu?” Stojí v písni, která byla z Apple Music smazána. Jiné, nepolitické písně interpreta, jsou nicméně stále ke stažení.

“Smazáním písně odkazující na masakr na Tiananmen se Apple aktivně podílí na agendě čínské komunistické strany zametající pod koberec to, co provedla čínskému lidu, a vymazání toho z kolektivní paměti,” zveřejnila organizace na Twitteru.

Komentáře

komentáře