V Německu soudí členku Islámského státu, která nechala svou pětiletou otrokyni zemřít žízní

0

Německá členka Islámského státu stojí před soudem za vraždu, kdy měla dovolit, aby pětiletá dívka, kterou se svým manželem zotročila, zemřela v Iráku žízní.

Žena identifikovaná jako Jennifer S. odešla z Německa v roce 2014, aby odcestovala do Iráku, kde se přidala k Islámskému státu a pracovala jako příslušnice mravnostní policie ve Faludži a v Mosulu. Na hlídky měla chodit ozbrojená a se sebevražednou vestou.

Se svým manželem si koupili pětiletou dívku a její matku, které obě patřily k Jezídům.

Jennifer byla nejprve zadržena v Turecku, kde se pokoušela na německé ambasádě v Ankaře získat podpisy na nějaké dokumenty. Byla převezena do Německa, kde byla zadržována do června 2018.

Poté se pokusila dostat do Sýrie na území pod kontrolou Islámského státu, ale byla zadržena, když o svých činech mluvila s taxikářem. Ten pracoval jako informátor.

Podle obžaloby se měla holčička během nemoci počůrat na matraci na které spala. Manžel obviněné ji za to potrestal tím, že ji přivázal před dům na řetěz. Tam ale dívka zemřela žízní. Obviněná neudělala nic, čím by její žízeň uhasila a zachránila ji tím život.

Matka mrtvé dívky mezitím utekla do Německa, kde získala status uprchlice.

Komentáře

komentáře