Trumpova syna vypískali nacionalisté

0

Jde už o měsíc starou událost, která ovšem nezačala před měsícem, a ani před měsícem neskončila. V Americe vypukl boj nacionalistů proti konzervativcům kvůli důvodům, které mohou stejně tak dobře existovat i u nás.

11.listopadu vystoupil Trumpův syn Donald junior na kalifornské univerzitě UCLA, aby propagoval svou knihu. Ale namísto očekávaných potížistů zleva se do něj pustili jeho vlastní lidé. Mladý Trump totiž odmítl odpovídat na otázky, které si na něj diváci připravili, a tak místo dvou hodin beseda skončila po 20 minutách jeho vypískáním. Trump odmítnutí odpovídat na otázky zdůvodnil tím, že by to někteří lidé využili ke kladení “nesmyslných dotazů” a to by prý posloužilo levici. A raději za doprovodu bučení, ale i potlesku části davu, utekl.

Jakých že nesmyslných dotazů se Donald junior bál? Těch, které už několikrát předtím pokládali stoupenci mladé hvězdy amerických nacionalistů, Nicka Fuentese, organizátorovi debaty na UCLA a přednímu konzervativci, Charliemu Kirkovi. Ten se dostal do hledáčku nacionalistů poté, co ze své organizace vyhodil ženu, co byla s Fuentesem v kontaktu. Od té doby se na jeho přednáškách vždy objevují Fuentesovi příznivci a ptají se ho na jeho názory na demografickou změnu v USA, na homosexualitu, na americkou loď USS Liberty potopenou Izraelci, a další otázky, na které konzervativci odpovídají tuze neradi.

Jak zaznělo na jednom diskusním fóru, odpověď na případnou otázku, proč starý Trump upřednostňuje migranty z Norska před migranty z Konga, by mladého Trumpa uvedla do rozpaků.

Do rozpaků už se dostal Kirk, když se ho při debatě na univerzitě v Ohiu v rámci jeho turné “Kulturní válka” Fuentesův stoupenec zeptal, jestli úpadek bílé většiny v USA bude mít vliv na udržení bílých amerických ideálů. Kirk mumlal, že o otázce identity v rámci demografických změn nikdy moc nepřemýšlel, a Fuentes na internetu slavil vítězství. A do ještě větších rozpaků se dostal při otázce, proč Spojené státy podporují Izrael, který v roce 1967 potopil ve Středozemním moři americkou loď USS Liberty. Když měl odpovědět na dotaz, jak pomůže anální sex vyhrát kulturní válku, musel ho zachránit jeho homosexuální kolega, který byl na pódiu s ním. Kirkovy konzervativci jsou totiž vůči homosexualitě více než tolerantní.

A tak zatímco Kirkové a Trumpové mladší odmítají na tyto otázky odpovídat, Fuentesové zdůrazňují, že demografická proměna Ameriky má a bude mít vliv na její směřování. Nejnověji příznivci America First vyvěsili na dálnici ve Virginii transparent, který říká, že za “zmodráním” Virginie, tedy stavu, kdy se z dříve republikánské Virginie stala demokratická Virginie, může masová migrace. Fuentes a jeho fanoušci tak tvoří disent v rámci americké pravice, kdy zastávají názory, které jsou tabu, ale o kterých každý v hloubi duše ví, že jsou pravdivé.

Stejná debata by mohla vzniknout i v ČR. Pojďme se ptát pravicových politiků, proč mluví o židovsko-křesťanských základech Evropy, namísto anticko-křesťanských základů. Pojďme se ptát, proč pravicoví politici podporují legální migraci do ČR a jsou jako Čecha ochotni akceptovat každého cizince, který “nás bude mít rád a bude tu s námi chtít žít po našem”. Pojďme požadovat debatu o identitě a jejím jasném vymezení. Pravicoví konzervativci se těchto otázek nebojí jen v USA. Nebudou se o nich s vámi chtít bavit ani u nás.

Komentáře

komentáře