Na YouTube už nebude možné nadávat ostatním do “teploušů” či zmiňovat jejich rasu

0

Internet fungoval více než 20 let jako místo, kde člověk mohl vypustit páru, a zanadávat si na to, co ho štve bez toho, aby někomu musel rozbít hubu. Potlačovaná agrese šla ven ve formě písmenek, a člověk si zvykl, že když se na internetu projevil kontroverzně, tedy tak, jak by si v reálném světě nedovolil, musel snést vodopád urážek i nenávisti.

No, a zatímco možnosti projevu těch nejbizarnějších uživatelů internetu se omezují jen minimálně, možnosti těch, co se jim smějí, jsou stále menší. Nejnověji vydal oznámení YouTube, že na své platformě zakazuje urážky založené na rasové, pohlavní a sexuální příslušnosti uživatele.

Za vším stojí hádka dvou youtuberů, Carlose Maza, který je homosexuál a není běloch, a pravicového komika Stevena Crowdera, který si z Mazy dělal kvůli jeho orientaci a barvě pleti legraci.

V reakci na to se ozvali skupiny a aktivisté z LGBT komunity a požadovali, aby YouTube Crowdera smazal. Společnost se bránila, že Crowderovy komentáře mohou ubližovat, ale nejsou proti jejím pravidlům. Tlak homosexuální a transgenderové lobby byl ale tak silný, že Crowder nakonec přišel o peníze, které jeho videa na YouTube vydělávaly.

A protože se LGBT lobby cítí na koni, společnost YouTube nyní oznámila, že zakročí proti těm uživatelům, kteří se opakovaně proviňují proti jejím pravidlům. V prvé řadě přijdou o peníze, v druhé mohou být jejich videa smazaná, a v poslední řadě mohou být smazány i jejich účty.

Zdokonaleny budou i možnosti uživatelů, jak nahlašovat obsah či komentáře, se kterými nesouhlasí.

Komentáře

komentáře