Čína zakázala přenos zápasu Premier League kvůli kritice čínské komunistické strany

0

Čínská státní televize zakázala přenos zápasu Premier League mezi Arsenalem a Manchester City poté, co muslimský turecký hráč Arsenalu Mesut Ozil kritizoval čínskou komunistickou stranu za věznění milionů ujgurských muslimů v koncentračních táborech.

Ozil na sociální síti kritizoval Čínu a ticho ze strany muslimských zemí a Ujgury označil jako “válečníky, kteří vzdorují perzekuci”. Podle odhadů je v čínských koncentrácích něco mezi jedním a třemi miliony Ujgurů.

Podle čínského ministerstva zahraničí byl Ozil “podveden fake news”. Ozil byl pozván do Číny, aby se prý sám přesvědčil.

Jeho slova prý urazily city čínských fanoušků a jsou nepřijatelné. V reakci na to Čína nebude v neděli zápas mezi Arsenalem a Manchesterem City vysílat.

A jak už to tak bývá, Arsenal se od Ozilových slov okamžitě distancoval, s tím, že jde jen o jeho osobní názory.

Než se milí čtenáři začnete radovat z toho, že Čína vězní muslimy, a snad tak podle vás stojí v čele protimuslimského boje, nezapomeňte, že Čína pronásleduje i křesťany, a všechny, kdo nestojí v pozoru podle not režimu.

Kdo sleduje světové dění okolo Číny, a to i v naší zemi, vidí, jakým způsobem se Čína pokouší získat kontrolu a stát se jedinou světovou velmocí. Sílu zatím používá jen vnitrostátně, ale mimo své hranice používá peníze. Ze všech zemí světa přicházejí informace, jak čínská vláda, nebo čínští obchodníci kupují v podstatě vše, co je na prodej. Půdu, domy, obchodní přístavy, banky, společnosti, fotbalové kluby. Díky svým investicím je Čína schopná úspěšně vydírat většinou afrických států a s větším či menším úspěchem i státy v Evropě. Sportovní týmy nevyjímaje. V tuto chvíli Číně čelí jen Trumpova Amerika a někteří lokální politici.

Jako Středoevropan se stydím za ty české politiky, včetně těch nejvyšších, co z jakýchkoliv pohnutek vycházejí Číně vstříc. Přitom to, co v současnosti Čína vytváří za systém kontroly svých občanů, překonává i Orwellův román 1984 a směle konkuruje mokrým snům levičáků v Bruselu. Lokajové čínských peněz jistě neudělají nic proti tomu, až Čína svůj bodový systém dobrého občana bude zavádět i u nás.

Čína není náš kamarád. Je to nepřítel. A stejně tak lidé, kteří Čínu podporují.

Komentáře

komentáře