Černošky ovládají světové soutěže krásy. Mění se vkus, demografie, nebo jde o politiku?

0

Tuto sobotu získala černá dívka z Jamajky titul Miss World. Černošky v tomto roce drží i tituly Miss Universe, Miss Teen USA, Miss America a Miss USA. A pokud nebudeme mluvit jen o černoškách, současnou Miss England je Indka Bhasha Mukherjee. Změnil se v posledních letech dramaticky vkus, nebo jde o výsledek změny demografie v západním světě, a nebo je za vším politika?

Tento rok je prvním rokem, kdy černošky ovládly většinu soutěží krásy. Pro naše rodiče a prarodiče v jejich době věc nepředstavitelná. Ideálem jejich doby byla bílá dívka s jemnou světlou pletí, rovnými vlasy světlé, hnědé, nebo rudé barvy a velkýma očima. Bělošky představovaly vznešenost a božství. Proč je tomu dnes jinak?

Jde o kombinaci mnoha faktorů. Průměrnému bělochovi se stále líbí bílé ženy a pokud by volba miss byla na něm, prvenství v soutěžích krásy by patřilo jim. Ale průměrný běloch se na Západě i ve světě stává vymírajícím druhem. A to nejen fyzicky, ale především vlivem.

Pokud se do finále jakékoliv soutěže dostane bílý a nebílý uchazeč, je téměř jisté, že uspěje ten nebílý. Nejen, že o to mají zájem porotci, ale tlak “veřejnosti” v případě vítězství bílého uchazeče o vítězství, by byl zničující, a obvinění z přetrvávajícího rasismu nekonečná. Kdo v posledních letech sleduje Oskary nebo Grammy, ví, o čem mluvím.

Vyhodnotit, kdo natočil nejlepší film, nejlepší písničku, nebo kdo je na světě nejkrásnější, je subjektivní. Pokud chceme hodnotit testy inteligence, početní příklady, obecné školní testy nebo třeba sportovní výkon, není o čem. Vítězí ten, kdo vše vyřešil správně a nejlépe. Ale při hodnocení krásy nebo filmu rozhodují takzvaní odborníci. Díky měnící se demografii západního světa je mezi nimi stále víc nebílých lidí, a mezi těmi bílými byste pravičáka museli hledat s hodně velkou lupou a stejně nenašli. A mezi bílými liberály nejen převládá názor, že svět to “nebílým dluží”, ale také sebeobviňování, aby snad nenadržovali bílým a nedopustili se možného rasismu.

Domnívám se, že většinu subjektivně hodnocených soutěží budoucnosti ovládnou soutěžící neevropského původu. Za prvé jich mezi námi bude stále víc, za druhé bude pro porotce morálně správné a moderní hlasovat pro ně, a za třetí si nikdo netroufne čelit křiklounům vinícím vás z rasismu, pokud byste si snad mysleli, že ideálem krásy, je vysoká modrooká blondýna.

Komentáře

komentáře