Domovní prohlídky rakouského šéfa Identitářů Sellnera byly shledány nelegálními

0

Dvě policejní razie ze začátku tohoto roku proti aktivistovi identitárního hnutí Martinu Sellnerovi byly soudem ve Štýrském Hradci shledány nelegálními.

K raziím došlo v březnu 2019 poté, co vyšlo najevo, že Sellner obdržel 1500 eur od zabijáka z Christchurch Brentona Tarranta, který v novozélandské mešitě zlikvidoval 50 muslimů.

Sellner proti raziím podal stížnost a soud rozhodl, že zabavení počítačů a mobilů jemu a jeho ženě Brittany bylo nezákonné a bez oprávněného podezření. Podle soudu nebylo v době schválení razie žádné konkrétní podezření, že je Sellner členem teroristické organizace.

Soud navíc poznamenal, že “ideologická blízkost” mezi Tarrantem a Sellnerem není dostatečná k ospravedlnění razií. Soud také odmítl tvrzení vyšetřovatelů, že se Sellner a jeho kolega Lenart vyhýbali placení daní nebo spáchali nějaké finanční přestupky.

Sellner médiím řekl, že razie a vyšetřování, zda má na Tarranta vazby, poškodily jeho pověst

Sellner sám o dopadech razií na jeho život řekl: “Má žena a já jsme byli kriminalizováni, sledováni, zbaveni našich občanských práv, a oloupeni o náš majetek. Ztratil jsem svá cestovní práva do USA a mé jméno bylo v globálním měřítku spojeno s teroristickým útokem v Christchurch. Naše hnutí přišlo o dvě vlastenecká centra, bezpočet bankovních účtů, a téměř všechny účty na sociálních sítích. To vše se nedá vrátit a rozhodnutí soudu kromě potvrzení, že vše bylo nelegální, to nezmění. Hlavní média jsou ohledně toho samozřejmě téměř zticha.”

Komentáře

komentáře