V rasově nebílé Americe se buď lední hokej zabarví, nebo zemře. Hrozí experti.

0

Když se vás zeptají na typicky bílý sport v dnešní době, je to bezesporu lední hokej. To, že tomu stále je i v době rostoucí rasové diverzity, má více důvodů.

Ačkoliv lze lední hokej hrát i v hale na slunné Floridě, k lednímu hokeji prostě patří led. A spojení ledu a sportu je typické pro severské země obývané ne výlučně, ale především Evropany. Jako Afričan, Vietnamec, Havajec, jihoamerický Indián, nebo Arab prostě mnoho možností vyrazit s partou na zamrzlý rybník nemáte. Pro evropské děti je to ale běžná kratochvíle většiny zim. Máme to v genech.

Hokej také není úplně pro každého. Kromě drahého vybavení vyžaduje rodinnou podporu při častých a náročných trénincích. A bílé rodiny mají v tomto směru hned z více úhlů výhodu.

A konečně, v dnešní době je takové vědecké zkoumání absolutní tabu, ale musejí existovat fyziologické důvody pro to, že jsou různé rasy úspěšné pro různé typy sportů. Viz nadproporční podíl černochů v NBA a NFL, versus jejich minimální zastoupení v NHL. S tím ale dnes chtějí sociální inženýři zatočit. Lední hokej se prý má diverzifikovat, neboli vyrovnat s demografickou proměnou Ameriky, nebo zemřít.

Ve Wall Street Journal vyšel zásadní článek, který vysvětluje, že v současné době dvě pětiny Ameriky nejsou bílé, a v roce 2040 nebude v USA mít žádná rasa většinu. A lední hokej se prý tomuto trendu musí přizpůsobit, jinak zahyne. Bafuňáři ledního hokeje už proto v USA spustili program “Hokej je pro všechny”, který cílí na menšiny a nízkopříjmové skupiny s cílem je ke sportu přilákat. V současné době je v NHL totiž jen 50 nebílých hráčů, což je zhruba jen 6 procent.

NHL se od nynějška bude muset řídit novou politikou, která je shrnuta následujícími slovy autorů programu “Hokej je pro všechny”:

“Nyní, více než kdy jindy, se hokejové komunity a jejich vůdci, musejí zaměřit na drastické demografické a kulturní změny, které přicházejí. Je to povinností těch, co nyní hrají, pro budoucnost hry, aby se zajistilo, že sport je přijímán a vítán všemi.”

Tedy buď začnou hokejové týmy masově přijímat nebílé hráče, a jak to známe z pozitivní diskriminace i na úkor lepších bílých hráčů, nebo bude hokej čelit bojkotu jako rasistický sport bílých mužů.

V tomto ohledu je dobré se podívat na statistiky, které nikdo neřeší a které nevedou k žádné tvorbě nové politiky, která by věci změnila. V NBA, což je liga pro basketbal, je 75 procent hráčů černých, ačkoliv v USA tvoří jen 13 procent populace. A Asiaté v NBA v podstatě téměř vůbec nejsou. Kde je program, který by do NBA dostal malé asijské hráče, nebo reflektoval ještě stále většinu, kterou v USA tvoří bílí lidé? Zkuste to a všichni, včetně levičáků, vám řeknou, že rasové složení NBA je takové, protože černým basket prostě jde lépe, než ostatním.

Podobná čísla jsou i v americkém fotbale, kde je černých 68 procent, a malého drobného Číňana byste zde museli hledat s hodně velikou lupou. Důvody jsou jasné. Pro tuto hru je důležité být hodně veliký a silný, a tělo Asiata tomu obecně není uzpůsobeno. Nicméně opět procento černochů několikanásobně převyšuje jejich procento v populaci a procento bílých je asi třikrát nižší, než jich je v USA.

V případě NBA ani NFL nevidíme kampaně, které by mířily na snížení počtu černých v těchto ligách. Nikdo nemluví o rasismu, protože fyzicky černí mají prostě pro tyto sporty výhody. Stejně tak přirozeně hokeji dominují bílí, protože mají pro tuto hru nejen dostatečnou tělesnou stavbu, ale jsou v této hře na ledě obecně šikovnější.

Pokud bude muset v budoucnu NHL zavést nějaké kvóty na počet nebílých hráčů, tak přesně tohle lední hokej zabije. Nikoliv fakt, že jde o bílý sport. Vše, kde úspěch není zasloužen, ale je přidělen, aby to někomu nebylo líto, postupně zemře.

Komentáře

komentáře