Plakáty “je okay být bílý” řeší policie ve Skotsku jako možný projev nenávisti

0

V ulicích skotského Perthu se objevilo několik desítek bílých plakátů s jednoduchým textem: “it’s okay to be white”, tedy “je v pořádku být bílý”. Plakáty s tímto textem se poprvé objevily asi před dvěma lety v USA, a ze strany levičáků vyvolaly záchvaty zuřivosti. Nyní stejné emoce vzbuzují mezi rudými a jejich spojenci ve Skotsku.

Jde přitom o geniální kampaň. Jednoduchý text psaný jednoduchým fontem bez jakékoliv grafiky říká jen to, že být bílý je v pořádku. Nikoho nenapadá, neříká, že někdo je méně, nebo více hodnotný. V reakci na nekonečné útoky na bílé lidi jen říká, že být bílý není vada, ani zločin, ale že je to prostě OK. A levičáci místo toho aby akceptovali, že tak jako je pro ně OK být gay, černoch nebo co já vím, že je i ok být bílý, tak jsou na mrtvici. Tak moc nenávidí existenci bílých lidí, že ačkoliv naplno neřeknou, že být bílý není ok, svým negativním postojem ke kampani své karty odkrývají naplno.

Poté, co se tito troglodyti ozvali v Perthu, všechny instituce jim jdou okamžitě na ruku.

Policie je v plné polní, aby ten hrozný zločin vyšetřila.

Člen skotské regionální vlády a člen Skotské národní strany John Swinney plakáty označil za nepřijatelné s tím, že ve Skotsku pro ně není místo.

Radní za Perth, Peter Barrett, mluví o skrytém rasismu a odsouzeníhodné nenávisti.

A co na plakáty říkají přímo místní antirasisté? Na text, který říká, že je v pořádku být bílý, reagovali prohlášením:

“Je nechutné a odporné vědět, že si někdo může něco takového myslet.”

Svině.

Komentáře

komentáře