Den založení italské komunistické strany bude národním svátkem

0

Poté co špinavými triky přišla Itálie o pronárodní vládu reprezentovanou především Matteem Salvinim, současná italská vláda dělá vše pro to, aby Itálii zničila. Nejnověji rozhodla o přidělení 400 tisíc eur na oslavu založení italské komunistické strany, a prohlášení dne jejího založení za národní svátek.

Vládní koalice skládající se z Hnutí pěti hvězd (M5S) a levičácké Demokratické strany (PD) teď čelí kritice předsedkyně politické strany Italské bratrstvo Giorgie Meloni.

“Po návrhu přidělit oslavě založení PCI (Komunistická strana Itálie) téměř půl milionu eur chce nyní PD z toho dne udělat i národní svátek. Zrození komunistické strany na úroveň Sjednocení Itálie! To jsou priority této vlády,” zuří.

Salvini vládě vzkázal, ať si slaví za svoje a ne za peníze Italů. Jeho stranický kolega Roberto Calderoli pak šel ještě dál, když vládě vzkázal, ať se probudí, že komunismus je mrtvý.

Komoušská koalice, která kromě jiného zrušila uzavření přístavů před nelegálními migranty, má minimální podporu lidu. Navíc tři senátoři M5S minulý týden přeběhli k Salviniho Lize.

Komentáře

komentáře