CNN přistižena při lži. Katolický student dostane miliony dolarů

0

Pamatujete si na případ katolických studentů, které při návštěvě Washington D.C. provokoval Indián s bubínkem a chlapec, který nevěděl, jak na indiánského podivína reagovat, byl vláčen sociálními sítěmi a hrozili mu smrtí? Tenkrát se po něm svezla i CNN, a chlapec byl několik dní tím nejhorším veřejným nepřítelem. Zlým rasistou. Jenže pak se ukázala pravda, a advokát chlapcovy rodiny se všechny ty, kdo o něm lhali, rozhodl žalovat.

Podle dnešních médií se CNN s Nickem Sandmannem dohodla na nezveřejněném odškodnění. Vzhledem k tomu, že Sandmannův advokát žádal původně 250 milionů, nepůjde o zanedbatelnou sumu.

Nick s fake news ještě není zdaleka hotov. Jeho advokát nyní obešle všechny další. Má se jednat například o ABC, CBS, The Guardian, The Huffington Post, NPR, Slate, The Hill, Washington Post a NBC. Tedy takzvaná velká a respektovaná média.

Teď budou platit. A nejen to. S klidným svědomím o nich můžete říkat, že jsou to fake news. Nepotvrdili to totiž nějací samozvaní odborníci, jako se děje například u nás, ale soud.

V té souvislosti je potom zajímavé sledovat vstup CNN na českou scénu. Bude nový pořad CNN Prima News jen samá pravda, nebo to bude jako v Americe? Uvidíme.

Komentáře

komentáře