Jihoafričan ujde na protest 2500 km a chce se setkat s Trumpem

0

Jason Bartlett se narodil v Jižní Africe, ale nyní žije ve Spojených státech. Je velmi rozhněvaný kvůli vraždám bílých farmářů ve své vlasti, a nezájmem světa o osud jeho soukmenovců. Rozhodl se tedy vyrazit na dlouhou pěší cestu, na jejímž konci je Bílý dům a prezident Trump, se kterým chce o situaci v Jižní Africe mluvit.

Jason, který už je dva týdny na cestě, vše dokumentuje na svém Twitteru. Očekává, že svou cestu zvládne za 500 hodin pochodu. Vyrazil ze slunečného Austinu v Texasu, a půjde většinou přes staré dobré jižanské státy jako je Arkansas, Mississippi, Tennessee a Virginie.

Než se zcela stáhla z veřejného života, o vraždách v Jižní Africe a vyvlastňování půdy bílých farmářů natočila dokument Lauren Southern.

Jason tak dělá co sám může, aby mírumilovnou cestou upozornil svět na problémy svých krajanů. Jak na svém Twitteru ukazuje, zatím se setkává jen se sympatizanty. Někteří se s ním jen vyfotí, jiní se i kus projdou. Zcela dle očekávání je jeho odysea hlavními médii ignorována. Jedná se přeci jen o bílé oběti.

Pokud jste na trase Jasonova pochodu a s jeho kauzou sympatizujete, podívejte se na jeho Twitter, kde právě je, a podpořte ho. Dnes pochoduje za bílé farmáře v Jižní Africe. Zítra můžeme takového Jasona potřebovat, aby pochodoval tady za nás.

Komentáře

komentáře