Pat Buchanan: naší skutečnou existenciální krizí je vymírání národů

0

Autor: Pat Buchanan

Smrt Západu není jen předpovědí něčeho, co nastane. Je to popis toho, co se děje teď. Národy prvního světa vymírají.

Pokud by byly západní elity požádány, aby pojmenovaly největší krizi, jíž lidstvo čelí, změna klimatu by byla jejich pohotová odpověď, proto časopis Time z každého světového vůdce dostal prohlášení, že švédská klimatická aktivistka Greta Thunberg je osobností roku.

Na Nový rok nás opět napomenul titulek v The Washington Post: „Ztracená dekáda pro změnu klimatu: nemůžeme si dovolit opakování, varují vědci.“
“V posledním roku desetiletí,” uvedl Post, “planeta pětkrát překonala svůj teplotní rekord z roku 2010.”
“Hurikány devastovaly New Jersey a Portoriko a povodně poškodily Středozápad a Bangladéš. Jižní Afrika byla zasažena smrtícím suchem. Austrálie a Amazonka jsou v plamenech. “

V podobném duchu se opakovaly nekonečné zprávy o nebezpečích změny klimatu na planetě, kde všichni žijeme.
I přes nečinnosti zemí, které produkují uhlíkové emise jako je Indie, Čína, Rusko a USA, vážnost, s níž západní elity nahlížejí na krizi, nesdílí národy, za které tvrdí, že mluví.

Pro mnoho zemí prvního světa existuje několik přesvědčivějších obav. Vysoký mezi nimi je úbytek obyvatelstva s tím, že pokud se porodnost nezvýší, hrozí téměř vyhynutí mnoha západních národů do konce tohoto století.

Zvažte toto: počet narozených dětí v Japonsku klesl v roce 2019 na cca 900 000, což je nejnižší počet od roku 1874. Zemřelo 1,4 milionu Japonců s čistou ztrátou 512 000 lidí. V letošním roce se očekává ještě větší úbytek japonské populace.
Japonská populace klesá od roku 2007, kdy úmrtí poprvé překročila narození o 18 000. A jelikož 28% populace tvoří lidé nad 65 let a každý rok se rodí méně lidí, Japonsko stárne, menším počtem narození každý další rok, Japonsko stárne a vymírá zmenšuje se a umírá – bez možnosti odročení v dohledu.

V celém Japonsku píše The New York Times: „Celé vesnice mizí, protože mladí lidé se rozhodnou, že nebudou mít děti nebo se přestěhují do městských oblastí… Vláda odhaduje, že počet obyvatel by se mohl snížit o přibližně 16 milionů lidí – tedy o téměř 13 procent – za příštích 25 let.”

Jižní Korea má ještě nižší porodnost a také očekává, že počet obyvatel v tomto roce začne klesat.

Populační krize je však nejvíce rozvinutá ve východní Evropě.

Na konci Studené války mělo Bulharsko 9 milionů lidí. Do roku 2017 to kleslo na 7,1 milionu. V roce 2050 se bulharská populace odhaduje na 5,4 milionu – ztráta 40% na úmrtí a migraci od doby, co Bulharsko získalo svobodu od Sovětského svazu.

Do roku 2050 se očekává, že Ukrajina a Polsko ztratí dalších 6 milionů lidí, a Maďarsko ztratí 1,5 milionu.

Litva a Lotyšsko zaznamenaly od konce Studené války vážné úbytky obyvatelstva a jsou mezi prvními z evropských národů, kteří přicházejí o lidi nejrychlejším tempem.
Podle projektu demografů OSN ruská populace může do roku 2050 klesnout z dnešních 145 milionů na 121 milionů. Takové ztráty soupeří s těmi, které Rusko utrpělo za Lenina, Stalina a druhé světové války.

Na Dálném východě žije přibližně 6 milionů Rusů, kteří žijí na této obrovské ploše, která je plná přírodních zdrojů jako je dřevo, ropa a plyn.
“Populace nadále klesá téměř všude na Dálném východě,” lamentoval prezident Vladimir Putin na investiční konferenci ve Vladivostoku: “Příliv roste, ale nepokrývá počet lidí opouštějících region.”

Na Dálném východě, na Sibiři a v oblasti jezera Bajkal se stále více objevují investoři a pracovníci z Číny.

Kmeny Evropy, národy téměř každé země Starého kontinentu, viditelně stárnou a vymírají. Populační krize v Evropě je „existenciální“, říká chorvatský premiér Andrej Plenkovic.

Od doby, co jsem publikoval „Smrt Západu“ (2001), se nic nezměnilo ohledně mého závěru, kam Západ směřuje:
“Smrt Západu není předpovědí toho, co se stane. Je to popis toho, co se děje teď. Národy prvního světa vymírají. Čelí smrtelné krizi ne kvůli něčemu, co se děje ve třetím světě, ale kvůli tomu, co se neděje doma a v domovech prvního světa. Míra porodnosti na Západě klesá po celá desetiletí. Mimo muslimské Albánie žádný evropský národ neprodukuje dost dětí, aby vyvážil svou populaci. V mnoha zemích již staří umírají rychleji než se rodí mladí. … Neexistují žádné známky obratu. Nyní absolutní počet Evropanů začal klesat. “

Hovoříme tu o tom, co historici za sto let budou nazývat „Ztracené kmeny Evropy“.
A jestliže se lidé přestali rodit a národní rodina celkově upadá, je obtížné vyvolat poplach kvůli pomalému potápění Malediv do moře, tání ledovců nebo zelenějšímu Grónsku.

Our Real Existential Crisis — Extinction

Patrick Joseph Buchanan (* 2. listopadu 1938, Washington, D.C.) je americký paleokonzervativní spisovatel, politiky, publicista a televizní komentátor. https://cs.wikipedia.org/wiki/Pat_Buchanan

Komentáře

komentáře