Sebekritika Stephena Kinga a internetová likvidace Stefana Molyneuxe

0

Starší ročníky žijící v komunistickém Československu si pamatují, že o některých věcech prostě mohli mluvit jen s nejbližšími přáteli, a autocenzura byla normální součástí jejich životů. V 90.letech si tato země naopak zažila naprostou svobodu, kdy vznikaly pořady jako Česká soda, a o všem se mohlo diskutovat volně bez strachu, že “vás zavřou”, nebo vám stát bude dělat jiné problémy.

Jako politický pamětník si vybavuji, kdy došlo k první změně. Levičácká iniciativa HOST tehdy zatlačila tím správným směrem, a prošel paragraf o Podpoře a propagaci. To byl první hřebík do rakve svobody a kdo pamatuje, byl tento paragraf často zneužíván, jen aby umlčel nepohodlné aktivisty. Tenkrát to byl ale “jen” stát, kdo omezoval svobodu. Na konci 90.let se přidal i soukromý trh a začaly první vyhazovy z práce pro politické postoje. I toho jsem pamětník.

Dnes o 20 let později v Evropě neexistuje svoboda slova a pokud si v diskusi nedáte pozor, skončíte u soudu. Opět na sobě používáme autocenzuru. Ve Spojených státech vám sice soud za vaše názory nehrozí, a nepůjdete do vězení, ale budete vymazán z veřejného života. Což se netýká jen USA, ale celého světa. A viníkem není stát, ale technologické korporace. A levičáci, progresivisté, liberálové, či jak jim chceme říkat.

Stephen King je autor hororů, kterého zřejmě znáš i ty. Vedle toho je členem Akademie s nominovacím právem na ceny Oscara. A na svůj Twitter si dovolil napsat, že se při hodnocení filmů, či herců, nezabývá diverzitou, ale jen kvalitou. Jinými slovy ho nezajímá, zda je ve filmu ten správný počet černých, homosexuálů či žen, ale jen to, zda je dílo dobré.

Dá to přeci rozum, že by filmové, nebo jakékoliv dílo, mělo být hodnoceno podle své kvality, a ne podle splnění nějakých kvót. Ale to jste se v dnešním světě, který ovládají ukřičení komouši, přepočítali. Na Kinga se snesla kritika z tolika stran, že to zaskočilo mnohé. Byl označen za ignoranta, zpátečníka, člověka, co hájí bílé privilegium. Různí pokrokoví autoři mu vyčítali, že bez diverzity bude hodnocena kvalita jen některých lidí, myšleno bílých mužů, a ti ostatní budou ignorováni. Přitom i bez nějakých kvót se nadaní černí hudebníci, herci a další umělci dokázali prosadit.

King se však rozhodl nebránit a rovnou si nasypal popel na hlavu. V dalším tweetu popřel, co předtím napsal, a sdělil, že všichni si zaslouží stejný přístup bez ohledu na rasu, orientaci, pohlaví. Což je sice pravda, ale jeho kritici si pod stejným přístupem představují spíše privilegovaný přístup a zvýhodňování. Což už moc fér není. Každopádně mají další zářez, kdy se jim podařilo zase jeden hlas rozumu překřičet. Jejich moc v tomto směru je skutečně masivní.

A pak tu máme ukázkový příklad, jak vypadá levičácký teror v akci. Stefan Molyneux se na YouTube vyjadřuje k mnoha otázkám z pozice bílého muže. Nenosí pod nosem knírek, ani se nefotí s hákovým křížem. Prostě je to jen bílý muž s postojem. Ale pro některé lidi jsou bílí muži s postojem něco neakceptovatelného, a pronásledují je jak se dá. Stefan doteď pro své předplatitele používal poštovní online službu Mailchimp. Už ne. A důvodem je tweet této svazačky.

Tato kreatura na Twitteru společnost Mailchimp upozorňuje, že její služby využívá bílý nacionalista Stefan Molyneux, a ať se na to, prosí, podívají. V Mailchimpu se zřejmě mohli přetrhnout, protože ji ještě ten den odpovídají, že děkují za informace, a že účet byl zrušen. Stefan neporušil žádný zákon, není hledaným teroristou, a přesto byl jeho účet zrušen jen na základě udání nějaké svazačky. Jak snadné, když nejste součástí mainstreamu.

A aby bylo jasno, že tihle lidé vás skutečně chtějí zcela umlčet, a tahle svazačka skutečně denně udává lidi jako vy za používání sociálních sítí a aplikací, tak připsala ještě jeden tweet.

“Facebook, Twitter a YouTube vychovaly celou generaci rasistických idiotů, kteří věří, že mají “právo” používat technologické služby k šíření rasismu a bílého nacionalismu. To nebylo nikdy normální a už nikdy znovu nebude.”

Mimochodem, chcete si na Spotify pustit nějaké Black Power hity? Proč ne. Je tam playlist, který sleduje skoro půl milionu lidí, a všechno v pohodě. Žádný problém. Zkuste si ale najít jedinou věc od Skrewdriver.

Komentáře

komentáře