Richmond obsadily tisíce zastánců práva na držení zbraně

0

Právo vlastnit zbraň je součástí americké ústavy jako její druhý dodatek již od vzniku Spojených států amerických. Ačkoliv při boji proti tyranské vládě Velké Británie nakonec Američané postavili i vlastní armádu, byli to především ozbrojení kolonisté – obyčejní lidé, kdo držel tíhu většiny bojů. Mít doma zbraň, aby člověk mohl čelit zlé vládě, nebo zlým lidem, je jednoduše součástí amerického genotypu. Stále více socializující politické scéně v USA, která chce mít nad svými občany absolutní kontrolu, se to pochopitelně nelíbí, a není vynechána jediná příležitost k vyvolání další a další debaty o tom, že by držení zbraní mělo být zakázáno. Občané by pak byli vydáni zločincům na milost, a v případě vládní tyranie by se nedokázali bránit. Touhu si toto své právo bránit vyjádřily desetitisíce Američanů na setkání v Richmondu ve Virginii.

Guvernér státu Virginie, levičák, zastánce nelegální migrace a velký fanda LGBT, Ralph Northam, strašil lidi a vyhlásil celostátní stav nouze. Snažil se shromáždění zakázat a objevily se i takové hlasy, že ozbrojení bílí rasisté setkání zneužijí k ozbrojenému povstání. Za právo občanů nosit zbraň a na podporu shromáždění se ale vyjádřil prezident Trump.

A jak to celé dopadlo? Dobře. Sešla se jen hrstka odpůrců, většinou černých aktivistů. Na demonstraci pak bylo prý 26 tisíc, většinou bílých mužů, kteří přišli po zuby ozbrojení. 26 tisíc bílých mužů se zbraněmi. Přesto nepadl jediný výstřel, nedošlo k rabování, násilí. Nestal se jediný incident.

My, bílí muži, dokážeme být velice efektivní bojovníci. Válka je v našich genech. Ve chvíli, kdy jsme dotlačeni k tomu bránit své blízké a svou vlast, stanou se z nás nelítostní válečníci. Dokážeme ale také ovládat své emoce. A to byl důvod, proč se policisté čelící shromáždění tváří na všech fotografiích tak klidně. Pokud by se takto shromáždil ten druhý tábor, Richmond by zřejmě lehl popelem. Však to z jejich akcí známe.

Jak akce v Richmondu vypadala ukáží nejlépe následující fotografie:

Komentáře

komentáře