Americká NBA dává na dresy jména kriminálníků, ale podporu Hong Kongu nedovolí

0

Hráči americké NBA začali vystupovat s dresy, na kterých mají jména různých kriminálníků zabitých americkou policií při zákroku. Mohou také různými slogany podporovat současný kult Black Lives Matter. Jak říkají, prostě aktivismus za správnou věc, aby bylo konečně dosaženo rovnosti a lidských práv. Platí to ale pro všechny? Samozřejmě ne.

Jeden fanoušek nahrál video, jak si v eshopu NBA zkouší přidat na dres nápis “FREEHONGKONG”, tedy svobodu Hong Kongu, nebo svobodný Hong Kong. Algoritmus jej nechá napsat “freehongkon”, ale ve chvíli kdy dopíše závěrečné “g”, vyskočí informace, že tento nápis není možný.

Proč to všechno? NBA, která káže o lidských právech a kdesi cosi, má stovky milionů dolarů z čínské reklamy. Čína nyní nekompromisně postupuje k ovládnutí Hong Kongu, kdysi svobodnému přístavu v nesvobodné východní Asii. Série zákonů má svázat ruce opozici a obyvatelé Hong Kongu se mají stát stejně poslušnými ovcemi, jako zbytek této totalitní země. Protože jde ale o ekonomického giganta, pro mnohé jdou hezké řeči o lidských právech stranou. NBA vám tedy podporu Hong Kongu nedovolí.

Vyzkoušel jsem se se registrovat na eshopu NBA, abych si to taky vyzkoušel, a NBA už se k problému, který byl mezitím medializován, postavila celkem lišácky. Nápis, který jste si mohli na vámi kupovaný dres nechat vytisknout, je nyní omezen na 10 znaků, což omezuje jakákoliv politická prohlášení na podporu Hong Kongu.

Tolik k pokrytectví NBA a její svaté válce za lidská práva.

Komentáře

komentáře