Bílý muž chránil vlastním tělem svou dívku před útokem bandy černošek

0

Na internetu letí video tak typické pro poslední dny ve Spojených státech. Bílý muž a jeho žena se dostanou do sporu s přesilou černých lidí, v tomto případě žen, a jsou oba surově zbiti. Běžná tvář Ameriky. Hledat situaci, kdy jsou rasy vyměněné, tak si prošoupete pomyslné boty.

Je jedno, kde k tomu došlo. Je jedno, kdy. Je jedno, co kdo řekl. Vidíme tu realitu života v Americe. Dva bílí lidé jsou na letišti vystaveni přesile černých lidí. Jsou vystaveni hluku, chaosu, postrkování. Nikdo není povinen v něčem takovém denně žít a snášet to. Bílý člověk má právo na to žít v prostředí, které je mu komfortní, a ne takové, kde se necítí dobře. Dva bílí lidé na záznamu ale nemají strach a čelí davu, který je k nim zjevně nepřátelský, s hlavou vzhůru. Především bílá žena je jako lvice a nenechá si nic líbit. Ze záznamu není možné slyšet, k jaké slovní výměně dochází, ale ve chvíli, kdy situace graduje, a jedna z černošek dojde k bílé ženě na vzdálenost více než blízkou, bílá žena udeří.

V té chvíli se na ní celá banda černošek sesype a začne ji lynčovat.

Násilí pokračuje na dalším záběru. To vše za naprostého nezájmu letištní služby, která je dle videa stejné barvy pleti, jako lynčující černošky. V závěru videa vidíme, jak muž svým tělem zakryje svou dívku, aby schytala co nejméně ran.

Pokud si někdo myslí, že jakékoliv opatření v Americe někdy povede k rasovému smíru, a že bílí a černí jsou schopni vedle sebe žít, nemá to v hlavě v pořádku. Videí plných násilí černých vůči bílým z poslední doby, a frustrace bílých z agrese černých, je celý internet. Bílí se mohou omlouvat, lézt po kolenou, ale ničeho tím pro sebe nezískají. Potřebujeme takové bílé, jako jsou na záběrech z těchto videí. Bílé, kteří se neleknou přesily, a kteří se i v těžké chvíli zachovají tak rytířsky, jako bílý muž na videu. Potomek Lancelotů, Artušů, Richardů Lvích srdcí.

Komentáře

komentáře