Ozbrojení sousedé vyhnali levičáky snažící se dostat k domu policejní šéfky

0

Jako už v mnoha jiných případech, černě odění, maskovaní levičáci, se pokoušeli dostat na soukromou adresu šéfky policie v Seattlu. Její jméno je Carmen Best a je to první černá šéfka policie v Seattlu. Zpočátku vyjádřila plnou podporu kultu Black Lives Matter, ale později vedla zásah proti “autonomní oblasti” ve městě, a nyní se tak nějak snaží o vládu práva a zákona. Vyjádřila se, že “co je moc, to je moc”. A tak jdou revolucionáři i po ní a v neděli k jejímu domu zamířila početná demonstrace vandráků.

Best nežije v Seattlu, ale na venkově severně od města. Kdo se trochu vyzná v sociologii americké společnosti, ví, že města jsou obvykle kosmopolitní, s převahou levice, venkov je naopak konzervativní. Na levičáky, asi 200 většinou bílých nebo skoro bílých demonstrantů, proto nečekali žádní spojenci, ale dodávka postavená přes silnici, a lidé s puškami.

Ze strany demonstrantů existuje i videozáznam, jak jsou pod namířenými zbraněmi vyprovázeni pryč. Dojde i ke skvělé konverzaci:

Levičák: Jsme pokojní. A vy na nás míříte zbraní.
Ozbrojený občan: Proto jste pokojní.

Nesmlouvaví ozbrojení sousedé jim vysvětlují, že jsou na soukromém pozemku a ať se pakují. Demonstranti řvou, že mají právo na protest, a že je to veřejný prostor (to samé tvrdili, když vlezli před dům dvou manželů v St.Louis, co na ně také vytáhli zbraně). Další sousedé jim vysvětlují, že na jejich protest jednoduše nejsou zvědaví. Ze strany levičáků pak zazní tvrzení, že tam jsou proto, že hledají kamaráda, ale to už je víceméně zoufalství. Kdoví, jak by situace dopadla, kdyby byly zbraně i na straně levičáků a došlo k přestřelce. Možná by to byla ta první jiskra občanské války, kterou už tolik Američanů vidí za horizontem.

Komentáře

komentáře