Malé město zakázalo Ortelu koncert a radní se tím chlubí

0

Pozůstatek rakouského feudalismu a 41 let levicové diktatury se v naší zemi bohužel velmi hluboko zaryl do myšlení lidí. Jinak by totiž nebylo možné, aby se politik chlubil tím, že zakázal koncert hudební skupiny. A to přesně se stalo v obci Zliv nedaleko Českých Budějovic.

Radní Tomáš Kučera na svém Twitteru zveřejnil následující příspěvek, kde se odvolává na praktiky Pavla Novotného, a píše, že oni to s komoušema a náckama taky umějí.

Od Ortelu jsem v životě slyšel jen jedinou písničku díky videoklipu Mešita, který svého času hodně lítal po sociálních sítích. Zbytek produkce kapely neznám. Ale velmi dobře znám policejní a justiční aparát této země, a jsem si na sto procent jistý, že kdyby měl jedinou záminku Ortel na něčem dostat, udělá to. Fakt, že se to nestalo, svědčí jen o jediném. Ortel svou činností neporušuje zákon.

Máme tu tedy kapelu, které policisté a státní zástupci nemohou ani tohle, ale stále je tu početná skupina ukřičených aktivistů, která tvrdí, že Ortel jsou nacisti. A argumentem jim je, že Tomáš Ortel hrál před 20 lety chvíli v kapele Conflict 88. Jaké měl před 20 lety názory nevědí. Mnoho kapel krajní pravice často muselo na čas použít muzikanty, kteří nemuseli nutně sdílet jejich názory, protože jiné muzikanty zrovna v tu chvíli neměli. Bylo by tedy dobré přestat Tomáše Ortela hodnotit za něco, o pozadí čehož tito lidé vědí kulový. Jestli ho chtějí soudit, ať je to za to, co dělá dnes. A na tom není co soudit.

Kučera ale ve svém tweetu odvážně tvrdí, že Ortel měl skládat písničky o Hessovi a vyhlazování Židů. Nechce se Ortel Kučery na toto tvrzení zeptat u soudu? Velmi bych to doporučoval.

Tato kauza je totiž důležitá v tom, že když dovolíme, aby se zákazy skupin, se kterými nesouhlasíme, staly normou, nemůžeme naší společnost nazývat svobodnou. Článek 23 naší Ústavy říká, že “Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.” Nejsme ve fázi, kdy by činnost ústavních orgánů byla znemožněna, proto by tyto orgány měly radnici ve Zlivu, a panu radnímu Kučerovi, vysvětlit, že nemůže diskriminovat určitou skupinu obyvatel jen proto, že s ní nesouhlasí.

Komentáře

komentáře