Prokurátor v Portlandu stahuje obvinění většiny levicových výtržníků. Už se ví proč

0

Prokurátor, v originále “district attorney”, pro město Portland, Mike Schmidt, před několika dny na tiskové konferenci oznámil, že stáhne, a to i zpětně, většinu obvinění levičáků, kteří už téměř 80 dní ve městě řádí. Bude prý trvat jen na obviněních za napadení, krádež, nebo poškozování majetku. Volnou ruku budou mít rudí aktivisté tehdy, když je policie bude chtít obvinit za výtržnictví, trestný čin, který můžeme kostrbatě označit jako “řádění”, a nebo odmítnutí poslechnout příkazy policie či slovní či fyzické obtěžování policie. Podrobnější vyjádření se nachází pod tímto odkazem.

Schmidt řekl, že uplatňování zákona vůči lidem, kteří pokojně demonstrují a chtějí být slyšeni, by nenapravitelně poškodilo jak je, tak i celou společnost. A tak další noc v Portlandu, kde mají rudí výtržníci nyní volnou ruku, vypadala takhle.

Důvody, které prokurátora vedly k takové nečekané šlechetnosti, na sebe prozradil na internetu sám. Zveřejnil tento tweet, ve kterém zmiňuje starého přítele.

Starý přítel pak není nikdo jiný, než komunistický aktivista, jehož profil na Twitteru o něm říká víc, než by se dalo popsat na těchto stránkách. Asi je na čase, v souvislosti s USA, začít mluvit nikoliv o strukturálním rasismu, ale strukturálním komunismu.

Kde je senátor McCarthy, když ho nejvíc potřebujete?

Komentáře

komentáře