Proč se střílelo ve Wisconsinu

0

Záběry z Wisconsinu, na kterých se policisté snaží zadržet černocha, vypadají jako poprava. Na první pohled plný emocí vidíme černocha, co následovaný policisty leze do auta a jeden z policistů do něj zezadu sedmkrát vystřelí. Zde se na video můžete podívat.

Když ale emoce odložíme, podívejme se znovu na to co se stalo se znalostí pozadí. Policie byla zavolána k hádce. Člověk, kterého jela zpacifikovat, jí nebyl neznámý. Tento článek z roku 2015 se věnuje jenom jemu. V minulosti se dopustil sexuálního napadení, domácího násilí, a když jednou vytáhl v baru pistoli a policie jej zatýkala, bránil se, a jednoho z policistů lehce zranil. Z přiloženého obrázku vidíme, že na něj od 7.července tohoto roku byl vydán zatykač.

Policie tedy jela pro kriminálníka, který za sebou má historii nelegálního použití zbraně, a odporu při zatýkání. Jak některé takové případy dopadly v minulosti můžete vidět na následujících videích. Pokud dají policisté lumpům sebemenší šanci, mohou skončit mrtví, nebo zranění.

Jacob Blake nereagoval na výzvy policistů a šel do svého auta, což v policistech přirozeně vyvolalo dojem, že si jde pro zbraň. Normální člověk s policií spolupracuje. Zvlášť ve chvíli, kdy na něj míří zbraněmi. Policista, který střílel, zřejmě nechtěl čekat, až se na něj Blake otočí s pistolí v ruce, a střelí jej do hlavy. A je jedno, jestli Blake v autě zbraň měl, nebo neměl. Vzhledem k jeho minulosti, aktivnímu zatykači na jeho osobu, i jeho chování, měl policista všechny důvody pro to, co udělal.

V poslední řadě je třeba přestat Ameriku hodnotit našima českýma očima. V našem českém prostředí je takový případ nepředstavitelný. Žijeme v civilizované zemi, mezi civilizovanými lidmi, kde ačkoliv velká část populace vlastní legálně zbraň, nedochází tu na ulici k přestřelkám. Prostě takoví nejsme. Amerika je něco jiného, a to je třeba si uvědomit.

Komentáře

komentáře