Kamarád zastřeleného Jaye, který byl u jeho vraždy, promluvil

0

Nové světlo do případu zastřeleného patriota v Portlandu vnesl jeho parťák, Chandler Pappas. Popsal poslední vteřiny Jayova života a to, co se na ulici v Portlandu stalo.

Chandler s chvějícím se hlasem říká: “Popravili mého parťáka.”

Vysvětluje, že šli s Jayem po ulici, a zaznamenali křik, který byl již zmíněn v jiných článcích. Tedy “máme tu jednoho” (nejdřív zřejmě viděli Jaye, který měl čepici Patriot Prayer) a “máme tu dva”, když si všimli, že s ním jde i Chandler. Podle Chandlera patřila levičákům i ona výzva “vyndej to!”. I z videa je poznat, že se vše seběhlo během pár vteřin, a Chandler ani nestačil postřehnout, co se děje. Jay měl rychlejší reflexy a vytáhl proti nejbližšímu útočníkovi kasr, ale jak už víme, ten měl dávno v ruce připravenou pistoli, a souběžně s tím, kdy Jay použil kasr, on vypálil dva výstřely do jeho hrudi.

Chandler viděl, že je jeho kamarád na zemi, ale v první chvíli ho nenapadlo, že je to tak vážné. Šel k němu a ptal se, jestli je v pohodě. Jak potvrdila medička z přítomné bandy BLM, která byla na místě a která se jej pokoušela ošetřit, bezprostředně po střelbě ještě žil. Pak se ale na místě objevila policie, která všechny vytlačila pryč, a než dorazila skutečná ambulance, byl Jay mrtev. Ze všech videí a svědeckých výpovědí je jasné, že z patriotů byl na místě jen Jay a Chandler, zato BLM zde bylo jako much. K jejich kreditu, což je vidět z videa, ne všichni přišli zabíjet, a střelba a postřelený Jay na chodníku pro ně byly šokem, a snažili se pomoci. Vrah v té chvíli už ale utíkal pryč a černě oděný muž na skateboardu ze země sesbíral obě vystřelené nábojnice.

Chandler říká, že jeho kamarád, který se ve skutečnosti jmenoval Aaron Danielson, a Jay Bishop bylo podle všeho jeho jméno, které používal kvůli levičákům a jejich metodám, byl skvělý člověk. Prý nebyl rasista, ani xenofob, jen měl rád svou vlast a prezidenta. Pět hodin před svou smrtí dal Jay krátký rozhovor pro média, když řekl, že levice jde dnes po každém, kdo nesdílí jejich názory, a že Overtonovo okno se už příliš posunulo doleva. Overtonovo okno označuje spektrum názorů, které jsou společností akceptované.

Na otázku, co by měl nyní prezident Trump udělat, Chandler odpověděl: “Poslat vojáky”.

Prezident Trump na padlého patriota vzpomněl příspěvkem na svém Twitteru.

Jayův vrah byl už v červenci na ulicích Portlandu zatčen pro držení nabité zbraně, státní zastupitelství, které má na antifašisty osobní vazby, jej ale odmítlo stíhat. Jeho rodina, se kterou se již tři roky nestýká, potvrdila policii, že člověk na záběrech vraždy, a on, jsou jedna a táž osoba. V tuto chvíli je stále ještě na útěku. Pátrá po něm jak policie, tak patrioti.

Komentáře

komentáře