Policii v případě likvidace komunisty Reinoehla dovedl na stopu levicový novinář z Vice

0

Dávat rozhovor svým soudruhům z Vice News se nakonec stalo Michaelu Reineohlovi, antifašistickému střelci z Portlandu, osudným. Právě tento rozhovor přivedl policii na jeho stopu a komunista Reineohl zemřel při zatýkání, když chtěl použít svou zbraň.

Rozhovor pro Vice News vedl jistý Donovan Farley. Samozvaný antifašista, který píše třeba i pro Playboy, který chce antifašismus učinit v médiích více přijatelnější, a jehož některé tweety potvrzující jeho pozice byly archivovány. Jako například zde:

Článek je psaný jako jedna velká omluvenka pro Reinoehla. Autor nezapomene v úvodu vyvolat sympatie, když píše o Reinoehlovi jako o válečném veteránovi a otci dvou dětí, který se na demonstracích BLM staral o bezpečnost. Zde se můžeme podívat na video, ze kterého byl článek sestaven.

K zastřelení “Jaye” řekl, že se prý bál pobodání. A že prý neměl jinou možnost, než střílet, jinak by prý zemřel jeho barevný přítel (do češtiny se výraz “people of color” nepřekládá dobře, protože v USA byl pro “barevné” výraz “colored”, ale ten už se nyní nepoužívá; výraz people of color znamená fakticky to samé, ale nebílé lidi, zatím, neuráží). Video ze střelby ovšem jeho verzi nijak nepotvrzuje.

Reinoehl řekl, že se zúčastnil akcí ve městě přes den, a pak se prý vrátil jako ochranka. Přítomnost aut s patrioty vnímal jako “začátek války”.

K incidentu s Pappasem a zesnulým Jayem řekl, že prý šel pomoci kamarádovi, který byl obklíčen ozbrojenou přesilou, a pokud by nic neudělal, oba by byli zabiti. Každý, kdo viděl video, si musí říct, že byl Reinoehl v době natáčení rozhovoru na drogách. Viděli jsme, že na místě byl pouze Pappas a Jay, kdy pouze Jay měl u sebe pepřový sprej. Ulice byla jinak plná lidí z Black Lives Matter. Ačkoliv dosud neproběhla žádná hlasová analýza toho, kdo na ulici skutečně křičel, video jednoduše neukazuje žádný dav ozbrojených Trumpovců, kteří obkličují osamoceného černocha, kterého galantní Reinoehl přichází osvobodit. Zde je video ze střelby ještě jednou. Reinoehl má na sobě bílé tričko, a po střelbě utíká doprava.

Ihned po zabití Jaye se Reinoehl začal skrývat, protože patrioti prý po něm jdou. Někdo údajně střílel do oken domu, kde má adresu, a na internetu lze prý najít informace o tom, kde se ho každý den pokoušeli ulovit. Policii se nevydal, protože prý věří na spiknutí policie a pravicových radikálů. Přitom policie jej ještě nestihla obvinit, ačkoliv na něj včera vydala zatykač, protože s ním o případu chtěla mluvit. Reinoehlův právník věřil, že jeho případ se dá kvalifikovat jako sebeobrana.

K žádnému soudu už ale nedojde. Reinoehl byl zastřelen při zatýkání. Jak informoval deník Olympian, portlandská policie ve čtvrtek ráno vydala zatykač a požádala o spolupráci příslušné úřady. Jelikož autor článku, Donovan Farley, zveřejnil, s kým bude rozhovor dělat, policistům stačilo jen sledovat jej, a dozvědět se tak, kde se Reinoehl nachází. Farley tak policisty přivedl na stopu, aniž by to asi tušil.

Policisté v autech hlídali ulici, ve které Reinoehl dočasně bydlel, když jejich objekt vyšel ven z domu. Nasedl do auta a v tu chvíli byl zablokován policejními auty. Měl vytáhnout zbraň a policisté spustili střelbu. Reinoehl vyběhl z auta a začal střílet, nebo ve střelbě pokračoval. To se zatím neví. Jeden ze svědků věřil, že střílí z pušky, ale zřejmě šlo jen o rychle po sobě jdoucí výstřely. Policisté palbu opětovali a bylo vystřeleno asi 40 kulek. Když střelba skončila, žádný z policistů nebyl zraněn, ale Reinoehl zůstal ležet na zemi. Mrtvý.

Krátce poté, co Vice zveřejnila svůj rozhovor, se Tucker Carlson ve svém studiu spojil s Chandlerem Pappasem, kamarádem mrtvého Jaye, aby se ho zeptal, co říká na to, že vrah jeho kamaráda si dává rozhovory do médií. Ten odpověděl, že dávno ztratil důvěru v justiční systém USA, který podle něj trestá patrioty, ale levičáky ignoruje. Faktem je, že v době, kdy Chandler dával tento rozhovor, se již pět dní vědělo, že vrahem Jaye je Reinoehl, ale vůbec nic se nedělo. Srovnejme s případem Kyla Rittenhouse, který byl zadržen takřka okamžitě. Respektive se sám vydal úřadům a od té doby je ve vazbě a aktivně obviněn, aniž by případ byl jen trochu prošetřen.

A co levičáci v Portlandu? Pro ně je Reinoehl hrdinou. Město už zdobí graffiti s jeho jménem, došlo už k prvním strkanicím s policií kvůli němu, a na jeho počest už zazněl první rap.

Reinoehl se v rozhovoru svěřil, že jeho výstřel byl začátkem občanské války v USA. Tak uvidíme. Obě strany jsou jistě připraveny velmi dobře. Jiné řešení tento konflikt stejně nemá.

Komentáře

komentáře