Demonstrace v USA zintenzivněly. Více násilí, militantnější projev

0

Včera se na mnoha místech USA konaly další a další demonstrace levicových aktivistů. V některých městech byly konfrontovány bílými, jinde se střetly pouze s policií, nebo napadaly běžné lidi. Nejpočetnější demonstrace byla ve městě Rochester, ve státě New York. Nejnásilnější tradičně v Portlandu.

V Rochesteru se protestovalo kvůli smrti černocha Daniela Pruda. Ten při zatýkání plival na policisty, kteří mu s ohledem na nebezpečí přenosu virů na hlavu nasadili tzv. protiplivací masku. Ta zakrývá celou hlavu. Prude po nasazení masky zemřel a nyní se vyšetřuje, co bylo příčinou jeho smrti. Ve městě se sešlo několik tisíc demonstrantů oblečených a vybavených pro pouliční boj. K tomu ale kromě použití pyrotechniky a zapálení autobusové stanice nedošlo.

Zde levičáci napadají náhodně vybranou restauraci a vyhánějí její zákazníky.

Protesty v Portlandu po smrti antifašistického atentátníka Michaela Reinoehla zintenzivněly. Včera dokonce létaly ze strany levičáků zápalné lahve. Demonstrace, které už trvají déle než 100 dní, neberou konce. Částečně i kvůli tomu, že justice zadržené demonstranty propouští na svobodu bez obvinění, nebo na kauci, na kterou přes jeden z mnoha projektů levičáci vybrali 1,3 milionů dolarů. GoFundMe jejich aktivitu neshledává závadnou.

A zde jsou již záběry z nočního Portlandu.

Antifa zapaluje ohně na ulicích.

A pyrotechniku.

Zde hozen molotov směrem k policii. V plamenech ale skončil jeden z demonstrantů. Smůla.

Jiný záběr stejné situace.

A ještě jeden. Neomrzí se.

Policie nabíhá do levičáků.

A používá silný slzný plyn a dýmovnice, aby rozehnala tu zvěř.

Vyčerpaní policisté leží na chodníku.

Komentáře

komentáře