Tvář podezřelého z běsnění nožem v Birminghamu

0

Policie vypustila na veřejnost fotografie zachycující pachatele nočních útoků z Birminghamu. Podle záběrů z kamer útok spáchal nejspíše černoch, nebo velmi tmavý Jihoasiat. Záběry dnes zveřejnila některá britská média.

Po vražedném běsnění tohoto muže zůstal jeden mrtvý, dva těžce ranění, a pět dalších raněných. Policie si myslí, že útok nemá nic společného s terorismem, nebo gangy, což jsou obvyklé důvody pro útoky tohoto typu v kdysi velké Británii.

Útočník neřádil na jednom místě, nýbrž chodil po nočním Birminghamu a napadal lidi na různých místech. Bohužel nebyla zveřejněna rasa obětí. Pokud šlo ve všech případech o bílé lidi, nemůže být pochyb o rasově motivovaném útoku. Lze se ale důvodně obávat, že i kdyby všechny oběti byly bílé, policie rasový motiv nebude vůbec vytahovat. Britská policie je zahlazováním faktů nepohodlných pro narativ šťastné multikulturní společnosti v Británii známá. Vzpomeňme případy tisíců zneužitých dívek, o kterých se veřejnost dozvěděla až díky aktivitám Tommyho Robinsona.

Pachatel z Birminghamu je stále na útěku a policie vyzývá veřejnost, aby se jej nepokoušela zadržet.

Komentáře

komentáře