Z většiny bílá milice konfrontovala z většiny černé demonstranty v Kentucky

0

Stát Kentucky v USA je znám pro své koňské závody, kterým se říká prostě “Kentucky Derby”. Tamní město Louisville se ale také dostalo do hledáčku kvůli smrti černošky Breonny Taylor, která zemřela při zásahu policie ve svém domě. Ačkoliv z ní Black Lives Matter dělá spořádanou černou ženu a další oběť bílého policejního rasismu, my víme, že zatímco byl její ex ve vězení, její adresa sloužila pro pokračování jeho obchodu s drogami. A ona se mu starala o peníze. Drogy jsou vražda, a pokud drogový dealer zemře při policejním zásahu, společnost by takového člověka neměla oslavovat. V případě Breonny se to ovšem děje.

Včera se ve městě konala další demonstrace BLM, která nechtěla, aby se konalo zmíněné derby. Do města se sjela ale i většinou bílá milice, a oba tábory se k sobě dostaly tváří tvář. Přesto, že milice byla silně vyzbrojená, nikdo nestřílel.

Oba tábory se setkaly na Jefferson Square Park a ačkoliv bezprostředně u nich nebyla žádná policie, nedaleko byla připravená i Národní garda. Zatímco černí křičeli jméno Breonny Taylor, bílí křičeli “USA”.

Nedaleko protestů byla i černá milice Not Fucking around Coalition, stejně jako bílá milice Angry Viking. Policie vysvětlila, že mezi oba tábory nevstoupila, protože chtěla umožnit oběma stranám se pokojně vyjádřit. Ve chvíli, kdy napětí v parku vzrostlo na nebezpečnou mez, oba tábory rozdělila policie. Níže najdete videa a fotografie z akce.

Komentáře

komentáře