Antifašista najel autem do účastníka piety za zavražděného patriota

0

Sympatizant militantní komunistické skupiny Antifa, který byl médii identifikován jako Charles R. Holliday-Smith, srazil autem muže, který se předtím účastnil pietního setkání za zavražděného Aarona Danielsona. Zraněný Shane Moon je již mimo ohrožení života.

Týden poté, kdy jiný antifašista, Michael Reinoehl, zavraždil dvěma ranami z pistole patriota Aarona Danielsona, rudý teror pokračuje. Piety za Danielsona se ve Vancouveru, který leží u Portlandu, zúčastnily stovky patriotů. Po ukončení piety se část z nich odebrala z centra města do baru, kam je sledoval právě Holliday-Smith. Podle médií skupinu natáčel na mobilní telefon a pokračoval za nimi do baru, kde se pustil do hádky s personálem, ochrankou, i patrioty.

Poté, co byl antifašista z baru vyhozen ochrankou, skupina se přemístila před bar, kde na sebe s levičákem navzájem pokřikovali. Ten nasedl do svého vozu, který stál před barem, prudce se rozjel a najel na skupinu, kde zasáhl Shane Moona. Poté z místa ujel. Následující video zachycuje zraněného Shana.

Co se podařilo zjistit o útočníkovi?

Pracuje ve Vancouveru (nezaměňovat s Vancouverem v Kanadě) jako holič. Jeho sociální sítě jsou plné příspěvků o Antifa, BLM a měl by být sympatizantem, ne členem, motorkářského gangu Mongols. Zdroj o něm informující se domnívá, že jde o policejního informátora, protože policie odmítla potvrdit jeho identitu. V pondělí se měl dobrovolně přihlásit na policii. Toto je jeho fotografie těsně před útokem.

Pro zraněného Shana byla mezitím založena sbírka, na které bylo v době psaní článku přes 12 tisíc dolarů.

Vzhledem ke zvýšené intenzitě konfrontací mezi komunisty a patrioty v USA můžeme brzy očekávat další střet.

Komentáře

komentáře