Proběhlo první soudní slyšení s Kylem Rittenhousem

0

Kyle Rittenhouse se dnes objevil u soudu v Illinois – online. Během stání řekl jedinou větu: “Dobré ráno, vaše ctihodnosti.” Vše ostatní proběhlo v režii jeho právníků.

Dnešní stání probíhalo přes aplikaci Zoom, která slouží ke konferenčním hovorům. Část slyšení můžete vidět na tomto Tweetu. Kyle je na jedné z obrazovek v dolní části, má na obličeji tmavou roušku a tmavý vršek oblečení.

V tuto chvíli Kylův právní tým bojuje proti tomu, aby byl Kyle souzen v Kenoshe, kde k incidentu došlo. Místo toho chce, aby soud proběhl v jeho domovském státě. Právní situace v Kenoshe je pro Kyla horší. Kylovi právníci nyní dostali 14 dní na to, aby připravili námitku proti převezení Kyla do Kenoshe.

Kylův právník, John Pierce, před soudem řekl, že případ je komplexní, a že vyvolá právní otázky, jaké “tato země už nějaký čas neviděla”.

Kylův právní tým před několika dny také zveřejnil video, které detailně ukazuje všechny aspekty případu, a podle právníků dokazuje Kylovu nevinu. Je plné nových informací, které dosud nebyly zveřejněny. YouTube video označil jako problémové. Na platformě je stále dostupné, ale k jeho shlédnutí musíte být přihlášeni a musíte potvrdit, že jste srozuměni s “problémovým obsahem”.

Komentáře

komentáře