U redakce Charlie Hebdo útočil Pakistánec

0

Ačkoliv úřady a média zatím spekulují o motivech dnešního útoku mačetou u redakce časopisu Charlie Hebdo v Paříži, ti bystřejší už mají tak nějak jasno. Naše média zprávu zatím neaktualizovala, řeší hlavně koronu, a určitě nám o pachateli a jeho pozadí dají vědět. Tak jako vždy, že. Než se tak ovšem stane, dozvíte se to od Středoevropana.

Osmnáctiletý Pakistánec měl zaútočit před redakcí na ulici na dvě osoby, které zde byli na cigaretové pauze. Své oběti zasáhl do hlavy, a jak se snažili bránit, i do rukou. Poté utekl směrem k Bastile, kde si sedl na schody a kde byl také zatčen. Byl od krve a ač bez dokladů, policie jej identifikovala podle otisků prstů. Již měl jeden záznam za držení zakázané zbraně.

Krátce poté byl policii zatčen druhý muž, který se ovšem útoku nezúčastnil, a nejsou o něm zatím žádné podrobnější zprávy. Policie spekuluje, že šlo o komplice.

Jak jsem zmínil, média a úřady zatím motiv neznají, nebo znát nechtějí, ale pokud bych měl spekulovat, Pakistán je zemí s většinově muslimskou populací. Před pěti lety provedli útok na Charlie Hebdo muslimští extremisté. Pokud před redakcí časopisu zaútočí člověk z muslimské země zdánlivě zcela bezdůvodně na lidi zjevně patřící k redakci v budově, dá se předpokládat, že motivem útoku bylo náboženství. Nebo šlo o psychicky nemocného? Kdoví.

Komentáře

komentáře