V Portlandu se sešli Proud Boys. Policie držela BLM kilometry daleko

0

V podstatě bez větších incidentů se odehrál včerejší sraz Proud Boys v Portlandu, kvůli kterému guvernérka Oregonu vyhlásila nouzový stav. Každodenní násilí ve městě ze strany levice ji nechává klidnou, ale když má dorazit pravice, najednou je plná aktivity.

Média rozšířila zprávu, že Proud Boys přijedou tisíce. Kdo sleduje podobné demonstrace, ví, že účast je vždy v řádu stovek. A stejně tomu bylo včera. Tři, maximálně čtyři stovky lidí, se sešly v parku Delta na severu Portlandu. Přišli z mnoha různých skupin a vedle lidí s vlajkou Konfederace zde byli i konzervativní černoši. Americké pravicové hnutí je v posledních letech velice pestré.

Jako obvykle byli účastníci připraveni na boj. Jak oblečením, tak i v případě mnohých výzbrojí. Vzpomněli na zastřeleného Jaye, i uvězněného Kyla. Guvernérku, která vyhlásila nouzový stav, označili za diktátorku, a vyzvali příznivce, ať kandidují do úřadů, nebo se stanou státními zaměstnanci, a pomohou zvrátit současný stav.

Někteří civilní účastníci demonstrace, kteří se něčeho podobného účastnili poprvé, řekli médiím, že věří, že Proud Boys a jim podobní, budou rozhodující silou po volbách, kdy země může sklouznout do chaosu. A že jsou jediní, kdo se staví proti BLM a Antifa, kteří už více než 100 dní ničí Portland.

Komentáře

komentáře