Stream: Nemocná demokracie není v Maďarsku, ale v EU

0

Dnešní živé vysílání na YouTube kanálu Středoevropana se týkalo aktuální kauzy sporu Věry Jourové a Maďarska. Češka Věra Jourová je místopředsedkyní Evropské komise, a jak před čtyřmi lety prohlásila v rozhovoru pro Blesk, “prodělala lobotomii” a z toho důvodu nehájí české zájmy. Před několika dny na adresu Maďarska prohlásila, že jde o nemocnou demokracii. Reakce Maďarů přišla okamžitě a premiér Orbán požaduje její odvolání z funkce a respekt pro Maďarsko. O co ve sporu jde?

O tom byl dnešní stream. Problém nezačal před několika dny, ale trvá už od chvíle, kdy Maďarsko řeklo jasné ne kvótám na přerozdělování migrantů. Svým postojem tehdy dodalo odvahy Polsku, Slovensku, nám a částečně i Rakousku. Evropská unie, která má zájem na tom, aby migranti z neevropských zemí do Evropy přicházeli, potřebuje odpor Maďarska zničit, a vytrvale proti němu útočí.

Ve streamu jsme rozebrali, jak se proti těmto snahám brání Maďarsko. To se před třemi lety postavilo Sorosovi a odhalilo jeho plán. Schválilo zákon o transparentnosti neziskovek získávajících peníze ze zahraničí, vyhnalo ze země Sorosovu marxistickou akademii, Středoevropskou univerzitu, a neziskovkám podporujícím migrační aktivity napařilo daň 25 procent z příjmů, které dostávají. A stálo pevně proti všem hrozbám Evropské unie ať už ve formě finančních sankcí, nebo vyloučení z EU.

Orbánova pro-maďarská politika má podporu většiny Maďarů. Není to diktátor, naopak má jasný mandát. Proti němu stojí nevolení úředníci, kteří ve svém volném čase odhalují sochu Karla Marxe, a spřádají plány na nový světový řád. Maďarská demokracie je zdravá a má podporu lidu. Demokracie v pojetí Evropské unie je plná hrozeb, útoků a šikany. Čistá definice nemocné demokracie, která vlastně ani demokracií není, když lid do jejího rozhodování nemůže téměř vůbec mluvit.

O tom všem byl dnešní stream. Podívejte se na něj na tomto odkaze.

Komentáře

komentáře