Američtí Navy Seals se měli stát genderově neutrální. Trump slíbil rozkaz okamžitě zrušit

0

Marxisté a feministky došli na svém pochodu institucemi i do kanceláří té nejelitnější americké bojové jednotky. K Navy Seals. Včera médii prošla zpráva o změně kodexu Seals, který má být genderově neutrální. Mezi výrazy, které byly odstraněny, je například “bratrstvo”.

Změna zasáhla například tyto části kodexu:

Namísto “Obyčejný muž s neobyčejnou touhou uspět” má být “Obyčejní občané s neobyčejnou touhou uspět”.

Místo “Já jsem tím mužem” má být “Já jsem tím válečníkem”, ale v angličtině je slovo “warrior” pohlavně neurčité.

Z “bratrstva” se stala “skupina námořních válečníků”, opět pohlavně neutrální výraz “warriors”.

A nakonec “Stateční muži bojovali a umírali při budování této hrdé tradice a obávané pověsti, kterou jsem vázán udržet” se změní ze statečných mužů na “Statečné SEALs”.

Vtipné je, že žádné ženě se dosud nepovedlo projít ultra náročným fyzickým a psychickým tréninkem, který musí všichni uchazeči podstoupit. A zřejmě ani nepovede. Biologické rozdíly mezi pohlavími to jednoduše nedovolují. Nové změny ve slovníku ani neměly znamenat snížení nároků na SEALs.

Nové rozhodnutí se ale na světě moc dlouho neohřálo. Prezident Trump přes svůj Twitter oznámil, že rozkaz zruší. Konkrétně napsal, že “ten směšný rozkaz zruší okamžitě”.

Ženy mohou být součástí Navy Seals od roku 2015, ale jak již bylo psáno, žádná z nich neprošla výběrem. A ten je náročný i pro většinu fit mužů. Jedna žena se do výběru dostala, ale po třech týdnech to vzdala. Další došla o něco dál, ale před nástupem do hlavní části výběru dala přednost jiné jednotce. Co tedy obnáší stát se součástí Navy Seals?

Musí vám být mezi 18 až 29 lety a musíte být členem amerického námořnictva. Musíte mít nejméně středoškolské vzdělání s dobrým prospěchem a plynně hovořit anglicky. Žádný záznam v rejstříku, dobrou pověst, a vynikající zrak a zdraví.

Aby vás vůbec pustili dál, musíte projít fyzickým testem. Tím je 460 metrů plavání pod 12:30. 50 kliků do 2 minut. 50 sedlehů do 2 minut. 10 shybů a běh na 2,4 km pod 10:30. Uvedené hodnoty jsou minimum a výkony se od vás očekávají mnohem lepší.

Pokud projdete, čeká vás 8 týdnů v přípravném kurzu, který je zacílen čistě fyzicky. Většina kandidátů odpadne právě během těchto 8 týdnů. Buď to vzdají sami, nebo jsou vyřazeni pro nesplnění limitů.

Kdo projde přípravkou, čeká ho ta hlavní část, která trvá 24 týdnů. Vaše fyzické a mentální schopnosti jsou zde tlačeny až za okraj a instruktoři prověřují i to, jak budete reagovat ve skutečných bojových situacích.

Ti, co projdou i tímto peklem, mají před sebou další tři týdny ve výsadkářské přípravě, která je uzavřena nočním seskokem v plné výstroji z výšky přes 3000 metrů.

Pokud jste prošli až sem, čekají vás ještě další fáze tréninku, které už ale velmi pravděpodobně zvládnete. Jak vypadá trénink ve fázi, která trvá 24 týdnů, se můžete podívat zde:

Komentáře

komentáře