Rusko, Čína, bílí extremisté a anarchisté jsou prý největší hrozbou pro USA

0

Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost (DHS) zveřejnilo svou zprávu, ve které vypočítává hrozby, kterým Spojené státy čelí. A je jich celá řada. Kromě ruského a čínského vlivu má DHS obavy z násilí bílých extremistů, ale i anarchistů.

Čína Spojené státy ohrožuje především krádežemi intelektuálního vlastnictví, tedy výrobou zboží, které se tváří jako značkové. Ale i nefér obchodními praktikami.

Zpráva dále zdůrazňuje, že ačkoliv mají Američané právo věřit čemu chtějí (což v Evropě pro nás Evropany neplatí – máme zákony omezující svobodu slova), nemají právo tyto ideje prosazovat násilím. Zpráva varuje především před bílým extremismem, který má mít ze všech ideologií ovlivňující teroristické činy v USA v posledních letech nejvíce mrtvých.

Pokud se ale nepočítají mrtví, a sečte se celkový počet trestných činů, vedou anarchisté. Zpráva konkrétně zmiňuje 100 dní násilí poslední doby v amerických městech páchaných levicovými extremisty. Agenti DHS měli při potlačování těchto nepokojů 300 zraněných.

Kybernetické nebezpečí pak kromě Číny představuje Rusko, i Severní Korea. Jaderné nebezpečí pak kromě těchto zmíněných zemí představuje i Irán. Zmíněny jsou i mexické drogové kartely, hrozba masové migrace, ale i přírodní katastrofy.

Domácí terorismus

Zpráva vysvětluje, že hlavní nebezpečí přichází od jednotlivců nebo malých skupin. K vyhrocené situaci prý přispěl i Covid, který má vést k sociální izolaci, depresi, a tím radikalizaci a sklonům k násilí u jednotlivých lidí.

Bílí extremisté jsou prý největší hrozbou. V letech 2018 až 2019 mají mít podle grafu ve zprávě na svědomí téměř 40 zabití, což je nejvíc ze všech teroristických skupin. Mezi tyto útoky patří vražda židovského gay studenta svým spolužákem, který byl členem neonacistické skupiny Atomwaffen Division. Zastřelení dvou černochů v Kentucky z října 2018. 11 zastřelených před synagogou v Pittsburghu také v říjnu. Jeden mrtvý v synagoze v Kalifornii v dubnu 2019. A konečně 23 zastřelených v obchodním domě v El Pasu, kde byli obětí Hispánci.

V tomto období (2018-2019) ze strany levicových extremistů k žádnému zabití nedošlo. Data za rok 2020 se zatím zpracovávají, ale vše nasvědčuje tomu, že levice bude hrát prim.

Komentáře

komentáře