Nové důkazy objasňující kriminální pozadí Breonny Taylor

0

Breonnu Taylor zastřelili při domovní razii v americkém Louisville. Od té doby ji Black Lives Matter a jejich kumpáni vypodobňují jako anděla. Že převzala obchod s drogami po svém klukovi, když seděl, se už ví. Nyní vyšly najevo další skutečnosti.

Policie zveřejnila 4470 stran dokumentu, který se týká jejího případu. Vidíme fotky tohoto andílka se zbraněmi, kdy pózuje jako “gangsta”. A můžeme se podívat na sms, které potvrzují prodej drog ze strany jejího přítele, Kennetha Walkera. A tady je to zajímavé.

Doteď se vědělo, že drogy prodával její bývalý přítel, Jamarcus Glover, kvůli kterému také policie chtěla na adrese Taylor udělat prohlídku. Nyní víme, že dealer byl i její nový přítel, Walker. Chodit s dvěma drogovými dealery, to už asi není náhoda, že?

Jedna z fotek, která je součástí spisu, ukazuje Walkera společně s Taylor, jak pózují se zbraněmi, a fotka je doprovázená psanou grafikou “Partneři ve zločinu”.

Takové fotky si posílali navzájem. Na téhle je samotná Taylor. Podle sms se zbraň na fotografii pokoušela prodat “bílému klukovi” z práce.

Policie nicméně přiznává i svá pochybení. Ze spisu vyplývá, že Walker a Taylor si ve chvíli, kdy policie zabouchala na dveře, mysleli, že si pro ně jde bývalý přítel Taylor, Glover, kvůli obchodu s drogami. Když Taylor začala řvát, kdo je za dveřmi, nedostala prý odpověď. Někteří policisté, kteří nad razií dohlíželi, nebo se ji přímo účastnili, pak přiznávají, že se vše mělo udělat jinak.

Walker tvrdí, že zevnitř slyšeli jen bouchání, ačkoliv policie tvrdí, že se muži zákona i ohlásili. Tým, který prováděl razii, měl za to, že půjde o rutinu, protože uvnitř měla být jen Taylor. Že je uvnitř i Walker, policisté netušili. Ve chvíli, kdy se policisté pokoušeli vpadnout dovnitř, probíhaly simultánně razie na dalších adresách, které měly spojitost s Gloverem.

Chaos vznikl ve chvíli, kdy Walker zevnitř vystřelil jako první, a zasáhl jednoho z policistů. Ti pak palbu opětovali a zasáhli Taylor.

Podrobný, ale kratší výtah z celé policejní zprávy, zveřejnil například britský deník Daily Mail. Kvůli její smrti došlo v Louisville k mnoha demonstracím a výtržnostem, a ve městě se potkaly jak černá tak bílá milice.

Komentáře

komentáře