Kdo je útočník z Londýna?

0

Profil útočníka, který dnes v Londýně zabil tři lidi a asi 20 dalších zranil, zveřejnil britský deník Independent.

Abu Izzadeen, který se narodil jako Trevor Brooks, byl ztotožněn jako ten, kdo dnes před britským Parlamentem spáchal teroristický útok.

Své názory neskrýval: videa s ním můžete najít po celém YouTube. Hlásá v nich, jak je důležité zabíjet policisty a že všichni v Parlamentu jsou nevěřící.

Izzadeen byl úřadům dlouho znám pro své napojení na terorismus. Byl ve vězení pro získávání financí, vyzývaní a oslavování teroristických činů v minulosti, a byl aktivní v dnes již zakázaných skupinách.

Narodil se v Hackney ve východním Londýně v roce 1975 jako Trevor Brooks. Ve svých 18 letech konvertoval k Islámu a změnil si jméno nejdříve na Omara, ale nakonec zvolil jméno Abu Izadeen.

Existuje přesvědčení, že se zradikalizoval po setkání s dalšími známými islamisty jako Omar Bakri Muhammed a Abu Hamza al-Misri v mešitě ve Finsbury Park v 90 letech. Od té doby jeho napojení na terorismus roste. Vyjadřoval podporu pachatelům teroristických činů a vyjadřoval naději, že jednou sám bude moci zemřít jako sebevražedný útočník.

Stal se známým poté, co přerušil řeč tehdejšího ministra vnitra Johna Reida, který se tehdy poprvé veřejně setkal s muslimy. Izadeen na něj křičel, že je nepřítelem islámu.

Od té doby se často objevoval ve vysílání předních médií. Byl hostem v programu Rádia 4 a také se před volbami roku 2015 objevil na Vice.

Bylo to právě během rozhovoru pro Vice, kdy učinil konkrétní poznámky směrem k poslancům a dalším lidem zapojeným do politiky, naznačujíc, že jsou nevěřící a měli by za to být potrestáni. A také řekl, že muslimové by měli zabíjet policisty, pokud přijdou k jejich dveřím.

Také se objevilo video, kde chválí sebevražedné útočníky jako hrdiny. “Ti, kdo obětují svůj život ve jménu Alláha, zastraší nepřítele,” řekl na videu.

Jeho účty na sociálních sítích byly suspendovány. Ale než se tak stalo, zveřejnil několik výhružných zpráv a místo, kde se nachází, popsal jako “dům války”.

 

Komentáře

komentáře