Elitní anglická univerzita odstraní ze stěn školy busty bílých mužů

0

Na začátku vždy říkají, že diverzita nás dělá silnějšími. Na konci odstraňují sochy a portréty našich předků a snaží se smazat naši historii. Tak jako ve Spojených státech sochy generálů Konfederace, a nyní třeba na elitní anglické univerzitě King’s College, kde se rozhodly odstranit obrazy “vousatých bílých mužů” a nahradit je “zdí diverzity”.

Kritici masové imigrace říkají, že jakmile počty cizinců dosáhnou určité hranice, už to nebudeme my, ale někdo jiný. Nebudou respektovat naši minulost, naše předky, naši historii. Budou se snažit všechny její stopy smazat a předstírat, že Evropa byla vždy etnicky rozmanitá. A jednoho dne popřou i to, že jsme tu kdy žili.

To, co se děje v King’s College, je prvním takovým krokem. K odstranění portrétů zakladatelů fakulty Psychiatrie, Psychologie a Neurologie prý přichází po tlaku studentů, kteří se portréty bílých mužů cítí prý ohroženi.

Návrh odhalil profesor Patrick Leman, podle nějž by zdi školy měly reflektovat současnou rozmanitou tvář pedagogů a studentů, a ne vystavovat busty vousatých mužů z 20. let.

Těmi bustami jsou myšleni zakladatelé Institutu, Dr. Henry Maudsley, přední britský psychiatr, a známý neurolog Sir Frederick Mott.

Není to poprvé, kdy škola přistoupila k odstranění portrétu někoho, kdo není pro dnešní dobu dost politicky korektní. Před dvěma lety zmizela fotografie lorda Carey, bývalého arcibiskupa z Canterbury, který byl proti sňatkům homosexuálů.

Potupné odstranění sochy Cecila Rhodese v Jižní Africe

Profesor Leman, který sám sebe označuje za socialistu, dodává, že portréty v hlavním vchodě, jsou “téměř všechny bílí muži středního věku” a budou nahrazeny “zdí diverzity.”

Ne všichni ale sdílí postoj Lemana a studentů, kteří jej podporují. Sam Barrett, prezident King’s Conservative Association, říká, že “politická korektnost zešílela” a obvinil univerzitu, že se podrobuje nátlaku studentů. “Když budete křičet dost nahlas, univerzita na to bude reagovat.”

“Někteří studenti mají zjevně problém s tím, že je učí bílý muž, taková je realita. Ale když ta osoba, která zná svůj obor, je bílá, proč na tom záleží?

Komentáře

komentáře