Křesťanští rodiče v Anglii chtějí soudit školu, která děti tlačí do transgenderových rolí

0
Ilustrační foto AP

Křesťanská rodina se chystá žalovat školu, která dětem každý den dovoluje měnit jejich “pohlavní identitu”, a která rodiče, kteří proti tomu protestují, označuje za “bigotní a transfóbní.”

Jak informují britská média, rodičům prý vadí, že chlapci mají ve škole nosit šaty. Ale právník rodičů tvrdí, že jde spíš o ideologii školy a matení malých dětí.

Nigel Rowe a jeho žena Sally dali svého šestiletého chlapce z nejmenované školy pryč poté, kdy byl jeho spolužák označen za transgenderového a po škole některé dny požadoval, aby ho uznala jako dívku.

Rodiče teď chtějí svého syna vzdělávat sami spolu s jeho o dva roky starším bratrem, kterému se před rokem v té samé škole stalo to samé.

Pan Rowe řekl pro list Sunday Times: “Dítě ve věku šesti lety někdy do školy přišlo jako chlapec, a někdy jako dívka. Byli jsme znepokojení, když syn přišel domů, a ptal se, jak je to možné.

“Věříme, že je špatné u velmi malých dětí podporovat transgenderismus – kluci jsou kluci a holky jsou holky. Pohlavní porucha je něco, co my křesťané musíme vnímat s láskou a pochopením, ale ne v prostředí základní školy.”

Právník rodičů chce školu žalovat za to, že je diskriminuje, když jejich přání vychovávat svého syna jako křesťana označuje za transfóbní.

Andrea Williams z Křesťanského právního centra říká: “Šestileté děti jsou příliš mladé, aby uvažovali o tak komplexních věcech, jako je pohlaví a sexualita.”

Škola svůj postoj ale hájí, když říká, že žáci jsou chráněni Zákonem o rovnosti z roku 2010 a říká: “Odmítnutí uznat skutečné pohlaví transgender osoby je transfóbní jednání.”

Komentáře

komentáře