EU bude žalovat Českou republiku, Polsko a Maďarsko kvůli imigrantům

0

Evropská unie požene k soudu tři země střední Evropy – Polsko, Maďarsko a nás, ke svému nejvyššímu soudu, pro naše odmítnutí přijímat žadatele o azyl.

Evropská komise to oznámí dnes a posune tím právní spor, který s našimi zeměmi vede.

Naše, polské a maďarské odmítnutí přijímat azylanty se nezměnilo ani poté, co se počty příchozích díky kontrolám na východních hranicích a některým projektům mimo Evropu snížily.

Země střední Evropy, především Maďarsko, tvrdí, že hlavně muslimští uprchlíci a migranti nemají v našich etnicky homogenních, převážně křesťanských zemích místo, a jako důvod udávají bezpečnostní rizika kvůli pokračující hrozně vražedných útoků a dalších problémů napříč Evropou.

Neochota přijímat imigranty, tak jako to dělají země severní a západní Evropy, naše země vtáhla s dalšími zeměmi EU do sporu. To se týká Řecka a Itálie, které příval imigrantů nesou nejhůře, ale i bohatých zemí Evropy, které jsou pro imigranty hlavní destinací díky svým štědrým dávkám.

Naše země už jeden spor s EU u Evropského soudu prohrály, ale EU nebyla schopna nás vážněji postihnout. Jak je vidět, své úsilí donutit nás imigranty přijímat nevzdává.

Comments

comments