Evropa je příliš bílá, migrace z třetího světa bude normální, říká komisař EU pro migraci

0
Dimitris Avramopoulos

“Je čas čelit pravdě. Nemůžeme a nebudeme schopni zastavit migraci,” říká komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos v článku pro Politico, který nese titulek “Imigranti v Evropě zůstanou.”

Komisař v článku říká, že “lidská mobilita bude definovat 21.století,” a že masová migrace je věc, kterou si Brusel vzal pro Evropu za svou: “Migrace je hluboce propletena s naší politikou ekonomiky, obchodu, vzdělání a zaměstnanosti.”

S poukazem na migranty z nejchudších zemí světa, kteří v Evropě dostali azyl, Avramopoulos sděluje, že Brusel azyl nevidí jen jako dočasnou pomoc, ale jako způsob, jak do evropských národů natrvalo transplantovat populaci třetího světa.

“V Evropě našli bezpečí, ale musíme se ujistit, že tu také našli domov,” píše a dodává, že vítání migrantů ze strany Evropanů není jen morálně nutné, ale také “ekonomicky a sociálně nutné pro náš stárnoucí kontinent – a jedna z největších výzev pro blízkou budoucnost.”

Proto se prý Evropská komise snaží “vytvořit legální cesty pro ekonomickou migraci pro vysoce kvalifikované migranty a spustit migrační pilotní projekty v klíčových zemích třetího světa.”

Ačkoliv Brusel tvrdí, že program tzv. Modrých karet přivede “vysoce kvalifikované pracovníky”, pravdou je, že jim bude nutné nejdříve poskytnout vzdělání a trénink.

Řecký komisař také magazín Politico pochválil za sérii článků, které Evropu obviňují, že je příliš bílá, a ve kterých je EU vyzývána, aby podporovala nahrazení původních Evropanů nebílými lidmi.

Ale to prý podle komisaře nestačí, aby se urychlily změny, na které naše společnost prý musí být připravená. Věří, že žádná část Evropy nesmí zůstat ušetřená masové migrace.

“Je naivní si myslet, že naše společenství zůstane homogenní a bez imigrantů, pokud tu někdo postaví ploty,” útočí komisař na národy střední Evropy.

“Je nemoudré si myslet, že migrace zůstane na druhé straně Středomoří, pokud jedinou solidaritu, kterou ukazují, je solidarita finanční. Je bláznivé si myslet, že migrace zmizí, pokud bude někdo volit ostrá slova.”

“Nakonec budeme muset být připraveni přijmout migraci, mobilitu a diverzitu jako novou normu a podle toho upravit naší politiku.

“Jediný způsob, jak naši azylovou a migrační politiku připravit pro budoucnost, je kolektivně změnit náš způsob myšlení,” uzavírá.

Komentáře

komentáře