Německá policie zveřejnila fotky a videa největších levicových násilníků ze summitu G20

0

Pět měsíců po výtržnostech v Hamburku během summitu G20 německá policie zveřejnila fotografie a videa zachycující ty největší násilníky z řad krajní levice, po kterých nyní pátrá. Vzhledem k tomu, že se rudého řádění ve městě účastnili i Češi, není vyloučené, že policie pátrá i po někom z naší levicové scény. Podle médií je to možná největší pátrání, které kdy německá policie podnikla.

Policie odhaduje, že od 6. do 8. července se nepokojů účastnilo až 6000 lidí. Policie vede zhruba 3300 trestních řízení proti několika stovkám obviněných. O řádění Středoevropan informoval například zde nebo zde.

Na webových stránkách policie Hamburk jsou hledaní extremisté na fotkách a videích. Ty jsou rozděleni do pěti tématických komplexů: Elbchaussee, Rondenbarg Strasse, Kameny a lahve, Rabování a Zločiny okolo G20 Not Welcome.

Vyšetřovatelé zveřejnili fotografie, na kterých jsou údajní pachatelé, a žádají veřejnost o jejich identifikaci. Jejich trestná činnost je prý rozsáhlá.

Právník Michael Elsner dnes na tiskové konferenci ukázal několik příkladů videí: Na jednom je jeden starší člověk napaden maskovanými muži. Na dalším je mladý policista zasažen dlažební kostkou do hlavy. Na jiném hoří obchody.

Komentáře

komentáře