Janu z Arku ztvární na Broadwayi černá herečka Condola Rashad

0
Manhattan Theatre Club

V nové divadelní inscenaci na motivy příběhu z francouzské historie o zachránkyni Francie před Angličany, Janě z Arku, se jak už je pro západní aktivistické umělce typické v roli hlavní hrdinky představí herečka, která má s Janou z Arku společného jen to, že je také žena.

Po mnoha případech z poslední doby, kdy jsou evropské historické postavy obsazovány barevnými herci, a většinou se to děje v Británii, je tu další takový, tentokrát z divadelních prken na Broadwayi. Manhattan Theatre Club v pátek s velkou radostí představil herečku Condolu Rashad, která vystoupí jako Jana z Arku. Co na tom, že Jana z Arku byla bílá jak sníh a Rashad je její přesný opak.

V komentářích na Facebooku pod příspěvkem divadla už se objevily parodující letáky na smyšlené filmy o Anně Frankové, kterou bude hrát černoška, nebo Ryan Gosling jako Martin Luther King, či Ryan Philippe jako Nelson Mandela. Škoda, že se tyto role nezrealizují, abychom mohli vidět a slyšet pokrytecké reakce těch, kterým dnes černá Jana z Arku nevadí.

Komentáře

komentáře