Podivné výsledky vyhledávání Google

0
screen shot

Je mnoho faktorů, které ovlivňují výsledky vyhledávání na Google. V některých případech se ovšem člověk nemůže ubránit dojmu, že Google tyto výsledky ovlivňuje. Zkuste si sami přes vyhledávač Google zadat tyto výrazy a podívejte se na výsledky v obrázcích. Začínáme:

“European people history” (volně přeloženo – Historie Evropanů)

screen shot

Představte si, že jste Marťan, dostanete se na Zem a pomocí Google se chcete podívat, jak vypadali lidé v evropské historii. Z výsledků, které vám Google nabízí máte dojem, že historie Evropy je historii lidí černé rasy. Ve výsledcích vyhledávání historie není na prvních pozicích jediný skutečný Evropan.

“White Couple” (Tedy bílý pár, nebo bílá dvojice, chcete li)

screen shot

Čekali jste, že Google vyhledá bílé dvojice? Bylo by to logické. Místo toho výsledkům vyhledávání dominují rasově smíšené páry. Pokud zadáte heslo Black couple, Google už v tom žádný zmatek nedělá a vyjedou vám jen skutečné černé dvojice.

O ideovém zatížení společnosti Google doleva víme z případu vyhozeného inženýra Damora, který odhalil kult rovnostářství, kterému jsou zaměstnanci Google oddáni jako členové nějaké sekty.

Ovlivnění výsledků vyhledávání se tak dá těžko považovat za nehodu. Při současném trendu manipulovat evropskou historii ve filmu, kdy evropské historické postavy obsazují černí herci, to do sebe zapadá.

Komentáře

komentáře