Southern, Pettibone a Sellner žalují Velkou Británii

0

Lauren Southern na svém YouTube kanále včera zveřejnila video, ve kterém společně s Britanny Pettibone a Martinem Sellnerem oznamují, že se budou soudit s Velkou Británií. Důvodem je jejich nedávná deportace či nevpuštění do země na základě skandálních důvodů.

Kdo jejich kauzu nesledoval. Pettibone a Sellner byli zadrženi na letišti v Londýně za to, že chtěli udělat rozhovor s Tommy Robinsonem a za to, že chtěl Sellner vystoupit s projevem v Hyde Parku. Větší omezení svobody slova si lze jen těžko představit.

Lauren Southern byla zastavena ve francouzském Calais a nevpuštěna do Británie proto, že před časem v britském Lutonu dělala skeč, kdy na ulici rozdávala letáky “Alláh je bůh gayů”. Šlo podle ní o test reakce společnosti jako podobně kdysi probíhaly podobné testy vůči křesťanství. Southern byla kvůli letákům absurdně nařčena z rasismu.

Všichni tři na videu tvrdí, že respektují právo každého státu kontrolovat, kdo přichází přes jeho hranice. Domnívají se však, že jejich nevpuštění do země bylo čistě politické a omezující ta stejná práva, která Británie údajně hájí. Trojici bude zastupovat známá britská právnička, která už má s podobnými kauzami zkušenost.

V souvislosti s jejich případem i dalšími případy omezování svobody britských a evropských disidentů ze strany Británie se dnes v londýnském Hyde Parku odpoledne koná demonstrace za svobodu slova. Chybět nebude Tommy Robinson, kterého odsud nedávno policie při pokusu mít projev vykázala.

Tyto praktiky dobře známe z komunistického Československa a proto Středoevropan podporuje každého skutečného evropského disidenta bojujícího za skutečnou svobodu slova. Skutečná svoboda slova je svoboda slova bez “ale” a výjimek a je absolutní a netýká se jen názorů se kterými souhlasíme, ale právě a hlavně těch, se kterými nesouhlasíme, nebo kterými dokonce pohrdáme.

Komentáře

komentáře