4 miliony Britů neseženou práci kvůli neomezenému přísunu pracovníků z EU

0

Až čtyři miliony Britů nesežene práci, nebo práci, kterou by chtěli dělat, protože musí soutěžit s “doslova neomezenou zásobárnou” migrantů z Evropské unie, tvrdí nová zpráva.

V Británii je prý milion a půl lidí bez práce a další miliony pracují na částečný úvazek a nemohou sehnat nic lepšího.

“Velký přísun pracujících migrantů má podíl na vysoké míře nezaměstnatelnosti, která je okolo 4 milionů.”

Zpráva, kterou vypracovala organizace Migration Watch, tvrdí, že oficiální čísla ukazující vysokou zaměstnanost neberou v potaz lidi nedobrovolně chycené v práci na částečný úvazek. Asi pětina mužů a čtvrtina žen pracujících na částečný úvazek říká, že by chtěli pracovat víc.

Zpráva se rovněž zaměřuje na společnosti, které z Británie odcházejí, protože prý “nemohou sehnat místní pracovníky”, což výsledky zprávy vylučují. Masová migrace snižuje mzdy, což je dobré pro majitele firem, ale ne pro britské pracující.

“Důkazy naznačují, že během krize zaměstnavatelé ve zvýšené míře využívali migrační pracovní sílu, zatímco Britové o práci přicházeli a nemohli žádnou najít.”

Předseda think tanku Migration Watch, lord Green of Deddington, dodává: “Zaměstnavatelé dlouho tvrdili, že nemohou najít britské pracující. Pravda je taková, že pouze nepřizpůsobují své pracovní praktiky, aby vyšli britským pracujícím vstříc, protože mají neomezený přísun pracovníků z EU. Brexit tento problém vyřeší.”

Komentáře

komentáře