Až 15 tisíc bílých Jihoafričanů dostane šanci emigrovat do Ruska

0

Rusko umí rozlišit, jaký migrant je matičce prospěšný, a jaký ne. Ty bílé z Jižní Afriky vítá s otevřenou náručí. Ruská státní televize informovala o velkolepém plánu jich přivítat až 15 tisíc.

Podle hlasatelky by do Ruska mohlo přijít až 15 tisíc potomků bílých jihoafrických kolonistů, kteří by se mohli podílet na rozvoji zemědělství v jižním Rusku, ti bohatší na investicích do ruské ekonomiky, a ti chudší třeba výukou angličtiny (či holandštiny).

V první fázi by mělo dorazit asi 30 rodin. Jejich delegace navštívila jihoruský Stavropol s nabídkou vytvořit migrační kanál. Záběry ukazují přivítání Jihoafričanů na letišti, kde jim byl symbolicky předán svazek obilí a také pecen chleba.

Televize vysvětluje, že potomci bílých farmářů se v dnešní Jižní Africe necítí dobře. Jeden z Jihoafričanů říká, že je to otázka života a smrti kvůli útokům na jejich farmy. Násilí podporují i někteří politici.

Jihoafričané se pro jižní Rusko rozhodli poté, co sem již emigrovala jedna německá rodina. Televize ironicky poznamenává, že utekla před evropskými hodnotami a našla zde nový domov.

Jihoafričané si pochvalují příznivé klima a “zem stvořenou bohem pro farmaření”. Na jihu Ruska chtějí farmařit a vytvořit své komunity tak, jako to jejich předci dělali v Jižní Africe. Půdu si pronajmou. Každá rodina si přinese finance v hodnotě 100 tisíc dolarů.

Komentáře

komentáře