Francouzská antirasistická organizace odsoudila fotbalový tým Chorvatů jako příliš bílý

0

Chorvatský národní fotbalový tým, který na mistrovství světa skončil druhý, byl označen za “dramaticky uniformní” a “bezbarvý” nebo příliš bílý, a to přední francouzskou neziskovkou bojující s rasismem.

Organizace LICRA (Mezinárodní liga proti rasismu a antisemitismu) nemá evidentně problém jen s případy, kdy někdo zažívá obtíže proto, že je černoch nebo Žid. Organizaci, která žaluje každého, koho považuje za rasistu, vadí zjevně i fakt, že je někde moc bílých lidí. V tomto případě v chorvatském národním týmu.

Před nedělním finále mistrovství pařížská pobočka této organizace zveřejnila na Facebooku příspěvek chválící francouzský tým jako “multibarevný” a “multietnický” a ten chorvatský odsoudila za to, že je jeho přesný opak.

“Dnešní zápas vyčnívá jak historicky tak i sociologicky. Francouzský tým, který je multibarevný, multietnický, čelí chorvatskému týmu, který je dramaticky uniformní, bez barvy, bez příchuti, bohatý jen vůči sobě.”

Tento postoj není u tzv. antirasistů nijak ojedinělý. Pamatujte, že stoprocentní diverzita je pro ně nulová přítomnost bílých. Tedy mě a vás.

Komentáře

komentáře