Slušní lidé chtějí řešit brněnský problém s gangy

0
Foto: Facebook

Server iDnes informoval o problémech s početným gangem, podle fotografie mladých Romů, který v Brně terorizuje mladé lidi. Ve chvíli, kdy o tomto koloritu některých českých měst informují hlavní média, a ještě ve formě hlavní zprávy, je jasné, že jde velmi vážný problém.

Z článku vyplývá zřejmá neschopnost nejen policie, ale i města, s problémem něco dělat. Ačkoliv to v článku nijak nezaznívá, instituce jsou obvykle v řešení problémů, které zahrnují jiné etnické skupiny, než Čechy, dost nepružné. Pokud by se jednalo o krajně pravicový gang, zásahová jednotka by už zítra ráno vyrážela u hlavních aktérů dveře bytů a byli bychom svědky velkého mediálního představení. Tady stát přešlapuje na místě a v článku se dokonce píše, že zoufalí lidé chtějí problém řešit formou zakládání domobran.

V Brně ale působí Hnutí slušní lidé, které tepe do všeho, co v brněnské komunální politice “smrdí”. Nedávno odmítlo plány části brněnské politické scény, aby Brno přijalo část afrických migrantů z Itálie. Vždyť Brno má svých problémů dost, které nezvládá řešit, tak proč mu přidělávat další. V souvislosti s existencí gangů chce hnutí lidem, kteří byli napadeni, pomoci, a problém s gangem řešit.

Předseda hnutí, Zdeněk Pernica, ve video příspěvku na Facebooku vyzval všechny napadené, aby se hnutí ozvali. “My tenhle problém vyřešíme,” řekl. A není důvod mu nevěřit. V souvislosti s údajným šéfem gangu, který si říká Kapitán, uvedl, že je potřeba jej degradovat.

Možná se teď město a policie začne konečně snažit a v Brně bude znovu klid.

Komentáře

komentáře