Americká vysoká škola zakázala vzpomínku na 11. září. Kvůli citům muslimských studentů

0

Administrativa vysoké školy Ripon College v americkém státě Wisconsin rozhodla, že se na škole nesmí pořádat vzpomínka na 11.září, protože by to mohlo urazit muslimy.

Vzpomínková akce byla tak jako na mnoha dalších univerzitách v zemi prací organizace Young Americans for Freedom (YAF), což je jedna z nejstarších amerických pravicových skupin, která byla aktivní i v 60.letech a byla protiváhou studentského komunistického hnutí. Akce se pořádá každoročně.

Škola zareagovala tak, že prý “projekt vytváří prostředí, ve kterém se muslimští studenti mohou cítit vyčlenění, nebo obtěžovaní”. Islámští radikálové prý mají na svědomí mizivé procento útoků, ke kterým v USA došlo. Proto škola vzpomínkovou akci zakázala.

Vysoká škola Ripon College je známou levicovou baštou, která se ohání závazky ke svobodě slova a svobodné výměně názorů. Studenti jsou vyzýváni, aby bojovali s předsudky účastí na školních programech okolo multikulturalismu, diverzity a sociální spravedlnosti. Škola slaví Měsíc černé historie, Měsíc ženské historie, Měsíc hispánské historie a Měsíc LGBT historie. Ale když dojde na vlasteneckou oslavu připomínající nejvražednější teroristický útok, který byl kdy na území USA spáchán, škola jej zakáže.

Aktivisté z YAF tvrdí, že ačkoliv zločiny z nenávisti by se měly trestat a předsudky vytvářejí negativní prostředí pro studium, Američané by podle nich měli cítit silnou zaujatost proti svým nepřátelům, především těm z teroristických organizací al Kajda nebo Islámský stát.

Komentáře

komentáře